Viskas, ką Jums reikia žinoti apie dantų tiesinimą kapomis

Kreivi dantys sukelia daugybę išvaizdos kompleksų ir iki šiol dantų tiesinimui ryžtasi ne kiekvienas. Jei pradėti dantų tiesinimo kelionę nedrąsu, „Forum Dentis“ komanda kviečia susipažinti su alternatyviu dantų tiesinimo būdu, nesukeliančiu nepatogumų – dantų tiesinimo kapomis.

Kas tai yra?

Dantų tiesinimo kapos – plonos ir beveik burnoje nematomos kapos, kurias dėvint tiesinami dantys. Jos ypatingos tuo, kad pernelyg stipriai nespaudžia dantų, tačiau veiksmingai stumia juos į taisyklingą padėtį. Efektyvių rezultatų galima pasiekti tada, kai kapos dėvimos 20–22 val. per parą.
 
Kapos sukurtos atitinkamai atkartojant paciento dantų anatomiją, todėl puikiai dera prie dantų. Jos komfortiškos, lengvai išimamos bet kuriuo metu (patartina tai daryti tik valgio metu), praktiškai nematomos aplinkiniams, todėl daugelis net neįtars, kad jas nešiojate.

Daugybė privalumų

Nematomos dantų kapos yra išties plonos, lengvos, turi švelnų paviršių, todėl nepažeidžia ir nebraižo burnos gleivinės. Kadangi valgio metu kapas reikia išsiimti, nereikia keisti įprasto maisto režimo ir atsisakyti mėgstamų patiekalų. Pavalgius reikia išsivalyti dantis, nuplauti kapas ir jas vėl įsidėti.
 
Kapos užtikrina estetišką dantų išvaizdą, jos patogiai priglunda prie dantų, nesukelia alergijų, kadangi yra pagamintos iš medicininės paskirties skaidraus plastiko, neerzina burnos gleivinės. Dėl šių priežasčių pacientai vietoj metalinių breketų vis dažniau pasirenka nematomas dantų tiesinimo kapas.
 
Taip pat kapas nesunku prižiūrėti – tereikia reguliariai valyti minkštu dantų šepetėliu ir nebraižančia dantų pasta.

Kaip vyksta gydymas?

Pirmosios konsultacijos metu gydytojas įvertina, ar dantų tiesinimas kapomis – tikrai geriausias pasirinkimas. Jei paaiškėja, kad kapos puikiai tinkamos, atliekami paruošiamieji darbai – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai, nuimami silikoniniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis burnos ištyrimas.
 
Ši informacija siunčiama į dantų technikų laboratoriją, kurioje pasitelkiant specialias programas gaminamos kapos ir numatoma vizualizacija, kaip dantys atrodys po gydymo. Kai kapos pagaminamos, pradedamas tiesinimo procesas.
 
Gydymo trukmė priklauso nuo kapų skaičiaus ir nuo individualios paciento situacijos. Pas ortodontą lankytis rekomenduojama kas 6–8 savaites, kadangi gydytojas turi įvertinti dantų būklę, gydymo eigą, patikrinti kapų stabilumą.

Kokie pojūčiai nešiojant kapas?

Pradėjus gydymą pacientas gali jausti nežymų dantų veržimo, tempimo jausmą, tačiau tai visiškai normalu. Šie jausmai paprastai praeina per pirmąsias 2–3 dienas.
 
Gydymo pabaigoje gali prireikti dar kartą skenuoti ir vertinti dantis baigiamųjų kapų gamybai. Po aktyvaus ortodontinio gydymo rezultatams palaikyti dedami retenciniai lankeliai, o kapos nešiojamos tik naktį.
 
Kviečiame atvykti į konsultaciją klinikoje „ForumDentis“, kurios metu mūsų gydytojai atsakys į visus kitus Jums rūpimus klausimus apie dantų tiesinimo kapas. Pasiryžkite šypsenos pokyčiams!

Registracija internetu