D.U.K

Dažnai pacientai turi pačių įvairiausių klausimų – į dalį iš jų atsakėme žemiau. Svarstote apie tam tikrą odontologinę procedūrą, o galbūt kyla klausimas, kaip prižiūrėti dantis ją atlikus? Suprantame, kad turite įvairiausių klausimų ir abejonių, kurias norime išsklaidyti.

Registracija internetu Susisiekti telefonu
D.U.K
Dantų tiesinimas nematomomis kapomis Dantų plombavimas Profesionali burnos higiena Dantų balinimas Dantų implantacija Visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas ant 4 implantų („Visi ant 4“) Dantų laminatės Dantų protezavimas Estetinis dantų plombavimas Dantų griežimo ir dilimo profilaktika (Bruksizmo gydymas) Burnos chirurgija, dantų šalinimas Periodontologija, dantenų recesijų gydymas Dantų kanalų gydymas mikroskopu (endodontija) Žandikaulio sąnario gydymas

Šis gydymas nesukels jokio diskomforto! Dantų kapos visiškai nealergizuoja, neerzina jautrios burnos gleivinės, o dantys tiesinami taikant švelnų, tolygų spaudimą.

Kiekvienas atvejis – unikalus ir tikslų kapų nešiojimo laiką parodys gydymo eiga. Vis dėlto, nematomos dantų tiesinimo kapos vidutiniškai dėvimos 9-14 mėnesių.

Pasibaigus intensyviam ortodontiniam gydymui, gydytojai dažniausiai paskiria palaikomojo gydymo (retencinius) aparatus. Jie neleidžia dantims grįžti į buvusią padėtį.

Reguliariai nevalomos apnašos kaupiasi, o su jomis dauginasi ir dantų emalį pažeidžiančios bakterijos. Būtent todėl dantis būtina valytis bent 2 kartus per dieną.

Tyrimai rodo, kad net geriausias dantų šepetėlis gali nuvalyti tik kiek daugiau nei 62,5 proc. dantų paviršiaus! Visi kiti paviršiai yra dantų tarpdančiai, pasiekiami tik dantų siūlo pagalba. Statistika byloja, kad ėduonis prasideda būtent tarpdančiuose, todėl dantų siūlas turi būti kasdieninės dantų priežiūros dalimi.

Net ir nepriekaištinga dantų priežiūra namuose šimtu procentų neapsaugo nuo ėduonies, todėl reguliarūs vizitai pas odontologą (bent 1-2 kartus per metus) yra būtini, puoselėjant Jūsų sveikatą.

Kad procedūra būtina, išduoda tokie simptomai, kaip nemalonus burnos kvapas, paraudusios, kraujuojančios dantenos ir klibantys dantys.

Jaudintis tikrai neverta: šiuolaikinė PBH atliekama greitai ir be skausmo. Paciento pageidavimu gali būti taikoma vietinė nejautra.

Maistu mėgautis galima iš karto po procedūros, tačiau maždaug 24 val. po burnos higienos būtina susilaikyti nuo dažančio maisto ir gėrimų (pvz., uogų, raudono vyno, kavos, juodos arbatos ir pan.).

Dalis pacientų nusivilia balinimo rezultatais – dantys nubalinami netolygiai arba procedūra neatneša taip norimo baltumo. Dažnai paaiškėja, kad tokie pacientai neatliko profesionalios burnos higienos procedūros. Ji, ruošiantis dantų balinimui, yra būtina – tik nuvalius visas apnašas, pavyks sulaukti norimo rezultato.

Maždaug 14 dienų po dantų balinimo patariama vengti rūkymo, negalima naudoti dažančių produktų (pvz. uogų, šviežiai spaustų sulčių, burokėlių, arbatos, kavos, raudonojo vyno).

Balinimas namų virtuvėje rastomis priemonėmis – citrinos rūgštimi, kepimo soda ar druska – gali atrodyti kaip natūrali alternatyva, tačiau neapsigaukite. Tai – viena pavojingiausių balinimo klaidų, kuri žalinga tiek estetikai, tiek pacientų sveikatai. Abrazyvinės medžiagos subraižo emalį ir pakenkia dantims. Šie pasidaro jautrūs ir labiau pažeidžiami, o norimo baltumo taip ir nesulaukia.

Ruošiantis šiai procedūrai, rekomenduojama pasidomėti implantų gamintojais ir implantaciją atliksiančio odontologo kvalifikacija. Tik pasitikėdami darbo kokybe galėsite būti ramūs, kad implantai tarnaus patikimai.

Po implantacijos procedūros atidžiai sekite gydytojo nurodymus – tam, kad nekiltų komplikacijų ir implantas puikiai suaugtų su kaulu.

Po implantacijos procedūros svarbu neapleisti kasdieninės dantų priežiūros: implantais rūpinkitės taip pat kruopščiai, kaip natūraliais dantimis.

Ruošdamiesi dantų atkūrimui, pasidomėkite implantaciją ir protezavimą atliksiančių gydytojų odontologų patirtimi. Tik ne mažiau nei 2–3 metus metodą „Visi ant 4“ savo praktikoje naudojantis gydytojas gali numatyti dantų atkūrimo procese laukiančius iššūkius, priimti optimaliausius sprendimus ir visais atvejais užtikrinti kokybišką bei ilgaamžį rezultatą.

Siekdami užtikrinti sklandžią dantų atkūrimo eigą prieš procedūras ir po jų atsakingai laikykitės gydytojų rekomendacijų.

Po dantų atkūrimo itin kruopščiai rūpinkitės burnos ertmės priežiūra – valykite dantis minkštu dantų šepetėliu 2 kartus per dieną, nepamirškite tarpdančių valymo ar praplovimo irigatoriumi. Jeigu galite, atsisakykite rūkymo ar bent rūkykite mažiau – šis žalingas įprotis kelia grėsmę implantacijos kokybei ir ilgaamžiškumui. Taip pat nepamirškite reguliariai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą ir apsilankyti kontroliniams vizitams pas gydytoją odontologą.

Netiesa – dantų laminatės leidžia išsaugoti natūralų danties audinį. Ruošiantis procedūrai, švelniai šlifuojamas priekinis danties paviršius (tik 0,3 mm!).

Laminatės visiškai nekeičia spalvos ir išlieka tokios pat estetiškos ilgus metus.

Iš tiesų, laminatės yra vienas patikimiausių estetinės odontologijos metodų. Kitaip nei estetinis plombavimas, laminatės yra patvaresnės, nekeičia pirminės išvaizdos ir patikimai tarnauja net 15-20 metų.

Įvertinkite savo poreikius, kad vėliau netektų gailėtis. Protezai tarnaus Jums ilgus metus, todėl svarbu, kad atrodytų estetiškai. Nebijokite investuoti į savo komfortą.

Pravartu pasirūpinti savo sveikata ir įsitikinti, ar pasirinktos protezavimo medžiagos nesukels alerginės reakcijos. Pavyzdžiui, metalo protezai gali alergizuoti ypač jautrius pacientus. Jeigu Jūsų organizmas – būtent toks, drąsiai rinkitės cirkonio protezus.

Net ir protezais „papuošti“ dantys reikalauja kruopščios priežiūros. Problemų išvengsite, užtikrinę kasdieninę dantų higieną ir reguliariai lankydamiesi odontologo kabinete.

Estetinis plombavimas atneš maksimalius rezultatus tik tuo atveju, jei atliksite pasiruošimą – burnos higienos procedūrą. Tik pašalinus pigmentines dėmes, nuvalius apnašas, sulauksite norimo rezultato.

Dantimis gliaudomi riešutai, vaisių kauliukai, sudžiuvusi kepta duona kenkia visiems dantims: tiek plombų nepaliestiems, tiek plombuotiems. Neatsargiai vartojant tokius produktus, plomba gali nuskilti ir estetinio plombavimo procedūrą teks kartoti.

Estetinis dantų atkūrimas – kruopštumo ir patirties reikalaujanti sritis. Estetiškai atkurti dantį sudarančius sluoksnius gali tik patyręs profesionalas, todėl specialistą rinkitės ypač atidžiai.

Daugelis pacientų, išgirdę apie bruksizmą nustemba: jie mano, kad šį procesą tikrai pajaustų. Tačiau tai klastinga būklė, nes daugeliu atvejų bruksizmas vyksta miego metu, pacientui nieko nejaučiant ir negirdint.

Nors šiuolaikinė odontologija leidžia nepriekaištingai atkurti dantų griežimo pažeistus dantis, bruksizmas neišnyks, jeigu nebus panaikintos jo priežastys.

Kiekvienam pacientui kapos pritaikomos individualiai, pagal dantų anatomiją. Tokios kapos nesukelia diskomforto ir idealiai priglunda. Jos padeda atsipalaiduoti žandikaulio sąnariui, veido raumenims. Taip ne tik išvengiama dantų nusidėvėjimo, bet ir išnyksta galvos skausmas, užtikrinamas kokybiškas poilsis.

Daugelis pacientų prieš dantų traukimą jaučia nerimą – tik po procedūros supranta, kad bijoti nebuvo ko. Todėl prieš procedūrą siūlome pasiklausyti raminančios muzikos, atlikti meditacijos pratimus.

Valgyti galėsite tik praėjus nejautros poveikiui, todėl geriausia prieš procedūrą sočiai pasistiprinti.

Jeigu turite klausimų ar pageidavimų, drąsiai juos užduokite gydytojui prieš danties šalinimo procedūrą. „Forum dentis“ specialistai visada pasiruošę atsakyti į Jūsų klausimus!

Dažnas kraujavimas – vienas pirmųjų gingivito simptomų. Kreipkitės į gydytojus ir jie padės ligą įveikti greitai ir ilgam.

Gydymo metu taikomas nuskausminimas, todėl nieko nejausite, net jei bus atliekama chirurginė operacija.

Negydomos periodonto ligos komplikuojasi: jaučiamas nuolatinis skausmas, diskomfortas, tirpsta žandikaulio kaulas, išauga danties netekimo rizika. Uždelsus, gydymo procesas bus gerokai brangesnis ir sudėtingesnis.

Raktas į sveikus dantis – nuolatinė jų priežiūra. Bent du kartus per dieną valykite dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlų. Nepamirškite ir skalavimo skysčio!

Saldėsiais mėgaukitės su saiku: cukrūs ir kiti angliavandeniai skatina bakterijų dauginimąsi ir taip prisideda prie dantų ligų.

Net ir tobulai prižiūrint dantis namuose, pilnai apsaugai būtini reguliarūs vizitai pas odontologą ir burnos higienistą.

Nepriklausomai nuo pasirinkto gydymo būdo, skausmo pavyks išvengti: pvz., taikant chirurginį gydymą bus naudojami nuskausminantys medikamentai. Tuo tarpu ortodontinis gydymas, mankštos ar sukandiminės kapos, nors pradžioje pasižymi tam tikru diskomfortu, skausmo nesukels.

Gydymo trukmė – individuali ir priklauso nuo sutrikimų priežasties bei paskirto gydymo būdo. Pvz., gali užtekti vienos chirurginės intervencijos, tačiau gali prireikti ir keliolikos mėnesių trukmės dantų tiesinimo kapų nešiojimo.

Žandikaulio sąnario sutrikimai nepraeis savaime – būtinas profesionalus gydymas, antraip problemos tik komplikuosis.