Skubėti ar atidėlioti: štai kas laukia neatkūrus nusidėvėjusių dantų

Bėgant metams, dantys natūraliai dėvisi: gelsta, dyla, aptrupa, įskyla jų paviršius, keičiasi forma, atsiranda tarpai tarp dantų. Kaip pašalinti nusidėvėjusių dantų trūkumus ir džiaugtis sveika gražia šypsena?

Sukelia įvairias problemas

Mūsų burna ir dantys kasdien veikiami skirtingų veiksnių: maisto, žalingų įpročių ir kitų faktorių, kurie neišvengiamai lemia dantų dėvėjimąsi. Tai skatina greitą dantų dilimą, kuris dažniausiai atsiranda dėl didesnio nei įprastai dantų trynimosi vienas į kitą kramtymo metu, netaisyklingo sąkandžio, dantų griežimo.

Mažėja atsparumas dantų ėduoniui.

Tai itin paplitęs lėtinis dantų uždegimas, vienas labiausiai paplitusių pažeidimų pasaulyje. Dažniausia jo priežastis – į dantų ertmes ar įtrūkimus patekusios bakterijos, kurios ardo danties audinius.
 

Padidėjęs dantų jautrumas.

Valgant ledus, mėgaujantis karšta kava ar įkvėpus šalto oro ima gelti dantis. Pažįstama? Su tuo susiduria daugelis žmonių, tačiau svarbu žinoti, kad dantų jautrumas gali būti kur kas daugiau nei trumpalaikis nemalonus pojūtis: tai gali pranešti apie ligą, dantų nusilpimą, emalio pažeidimus.
 

Įtrūkimai.

Dažnai manoma, kad rimtų bėdų kelia tik vizualiai pastebimi dantų paviršiaus įtrūkimai. Deja, ne mažiau grėsmingi ir mikroįtrūkimai, kurie taip pat praleidžia bakterijas, mikrobus į danties vidų. Tai sukelia ėduonį, kitas ligas.
 

Prasta estetika.

Nusidėvėję, pažeisti dantys neigiamai paveikia išvaizdą, ypač priekinių dantų srityje. Kintant natūraliai dantų formai, neretu atveju žmogaus veidas tampa vizualiai senesnis: oda suglemba, nusileidžia lūpų kampučiai, atsiranda raukšlės.
 

Virškinimo ligos.

Nusidėvėjus dantų paviršiams, gali pasireikšti kramtymo sutrikimai: maistas nepakankamai susmulkinamas. Tokiu atveju į skrandį patekusių produktų nepavyksta tinkamai suvirškinti ir gali atsirasti įvairių sutrikimų ar net skrandžio opų.
 
Klinikos „Forum dentis“ odontologai siūlo vieną pažangiausių nusidėvėjusių dantų atkūrimo būdų – dantų laminates. Tai estetinio protezavimo metodas, leidžiantis pakoreguoti šypseną plonyčių keramikos plokštelių dėka. Registruokitės vizitui tel. +370 616 11555 arba el. paštu: info@forumdentis.lt

Registracija internetu