Rekomendacijos, norintiems turėti baltą šypseną

Norintiems turėti baltą šypseną, gali padėti gera burnos higiena, periodiškas dantų valymas ir profesionalus dantų balinimas. Bet ar žinojote, kad tam tikras maistas taip pat gali balinti dantis? Odontologijos klinikos „Forum dentis“ specialistai pateikia maisto produktų ir gėrimų, galinčių prisidėti prie Jūsų baltos šypsenos, rekomendacijas.

Braškės

Braškės natūraliai balina dantis, nes jose esanti obuolių rūgštis veikia kaip natūrali sutraukianti medžiaga ir padeda pašalinti pigmentines apnašas nuo danties paviršiaus.
 

Obuoliai, salierai ir morkos

Traškūs vaisiai ir daržovės, pavyzdžiui, obuoliai, salierai ir morkos, padeda pašalinti dantų apnašas ir bakterijas, skatina seilių gamybą, o taip pat suteikia naudingų, stiprinančių dantis vitaminų ir mineralų.
 

Lapiniai žalumynai

Špinatuose, salotose ir kopūstuose yra folio rūgšties (taip pat žinomos kaip vitaminas B9), kuri yra būtina ląstelių augimui ir atsistatymui. Ji taip pat gali padėti nuslopinti dantenų uždegimą ir padidinti dantų atsparumą apnašoms ir bakterijoms.
 

Sūris

Kai emalis erozuoja dėl rūgštaus ar saldaus maisto, burnos džiūvimo ir kitų veiksnių, po juo esantis dentinas tampa atviras, todėl jūsų dantys atrodo geltonesni. Sūryje yra kalcio, stiprinančio kaulus ir dantų emalį. Sūryje taip pat yra tam tikros rūšies baltymo – kazeino, atliekančio svarbų vaidmenį, atkuriant dantų emalį. Be to, sūrio kramtymas padidina seilių gamybą, o jos padeda pašalinti burnoje esančias bakterijas ir išlaikyti burną švarią. Siekdami naudos burnos sveikatai, rinkitės brandintus, minkštus ir mėlynus sūrius, tačiau venkite lydytų.
 

Jogurtas

Jogurtas, kuriame gausu probiotikų, gali padėti išvengti dantenų ligų ir dantų klibėjimo. Jei kasdien suvalgysite bent 50 g jogurto, tai tikrai turės naudos jūsų burnos higienai. Burnos probiotikai (gerosios burnos bakterijos), padeda išlaikyti burnos floros pusiausvyrą.
 

Becukrė kramtomoji guma

Becukrės gumos kramtymas tarp valgymų ar užkandžių skatina seilių gamybą, taip padėdamas neutralizuoti ir išskalauti rūgštis, susidarančias burnoje suirus maistui. Tai padeda apsaugoti dantis, išlaikyti juos švarius ir palaikyti gerą burnos sveikatą.
 

Vanduo

Vanduo sumažina saldžių gėrimų ar maisto, pažeidžiančio dantų emalį ir sukeliančio dantų ėduonį, poveikį. Vandenyje esantis fluoras apsaugo dantų emalį ir padeda išvengti dantų ėduonies bei dantenų ligų. Todėl, suvalgę ar išgėrę daug pigmento ar cukraus turinčio maisto ar gėrimų, norėdami išsaugoti skaistesnę ir baltesnę šypseną, gerai išskalaukite vandeniu burną.
 
Jeigu visgi, artėjant svarbiai progai ar atostogoms, balta šypsena norite džiaugtis nelaukiant, odontologijos klinikos „Forum dentis“ specialistai siūlo Jums atlikti saugią ir itin efektyvią dantų balinimo procedūrą ir iškart džiaugtis spindinčia šypsena. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu