Protezuotų dantų priežiūros rekomendacijos

Išsaugoti savus natūralius dantis pavyksta toli gražu ne visiems – tokiu atveju dažniausiai renkamasi atlikti protezavimo procedūrą, suteikiančią galimybę džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Siekiant džiuginantį rezultatą išsaugoti kuo ilgesnį laiko tarpą ir išvengti galimų komplikacijų, svarbu žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti savo burnos ertmę.

Pagrindiniai protezuotų dantų priežiūros principai

Teigiama, kad protezuoti dantys kur kas labiau yra linkę kaupti įvairias apnašas, todėl svarbu žinoti, į ką reikia atkreipti dėmesį norint užtikrinti visapusę burnos ertmės priežiūrą. Vienas iš esminių komponentų – tai kokybiškos priemonės, garantuojančios švarą.
 

  • Šepetėlis. Rekomenduojama naudoti visų dantų (taip pat vieno danties) minkštą šepetėlį su ilgesniais kraštiniais šereliais siekiant prieiti prie pačių tolimiausių burnos ertmių bei jas tinkamai išvalyti.
  •  

  • Pasta. Dantų pastos gali būti higieninės, profilaktinės ir gydomosios profilaktinės, tačiau rekomenduojama rinktis neabrazyvią bei turinčią fluoro.
  •  

  • Tarpdančių siūlai arba šepetėliai. Siekiant pilnai ir švariai išvalyti tarpdančius, naudojami siūlai arba specialūs šepetėliai. Pastaroji priemonė pašalina kur kas daugiau apnašų, tačiau svarbu tinkamai pasirinkti dydį bei valantis nepažeisti dantenų.
  •  

  • Irigatorius. Naudojant stiprią vandens srovę, pašalinamos susikaupusios bei sunkiai prieinamos apnašos.

 
Visgi, kad ir kaip kruopščiai prižiūrėtumėme savo dantis namuose, patys negalime iki galo pilnai pašalinti susikaupusių nešvarumų. Dėl to rekomenduojama bent du kartus per metus (o prireikus ir dažniau) lankytis pas specialistus profesionaliai burnos higienai.
 
Neseniai savo natūralius dantis atkūrėte protezais ir nežinote, kaip tinkamai juos prižiūrėti? Registruokitės konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Forum Dentis“, kurioje dirbantys specialistai suteiks visą reikiamą informaciją. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu