Praradote dantį. Kas gali nutikti?

Kas antras darbingo amžiaus lietuvis yra praradę bent vieną dantį. Dalis numoja ranka: juk vienas kitas prarastas dantis –nieko tokio, tiesa? Burnos chirurgai turi kitą nuomonę. Sužinokite, ką gali nulemti net vieno danties netekimas.

Kad netektų permokėti

Vienas prarastas dantis dažnai suprantamas tik kaip kosmetinė problema. Juk nei kalbėti, nei kramtyti tai netrukdo. O jeigu ši netektis įvyko mažai pastebimoje vietoje, tai ir akys nemato, ir širdies neskauda. Deja, ne viskas taip paprasta. Delsimas kainuoja labai brangiai – ir ne tik pinigus.
 
Netekus vos vieno danties, susiduriama su pokyčiais. Jie prasideda kone nejučia: atsiradus tuščiam tarpui, jį užpildyti gali kaimyniniai dantys. Tokiu būdu kyla vadinamasis domino efektas: pakinta visų dantų padėtis. Tai reiškia ortodontines problemas, sąkandžio pakitimus, griežimą dantimis ir nuolatinius žandikaulio sąnario skausmus.
 
Minėtus iššūkius įmanoma išspręsti pritaikius atitinkamą gydymą. Deja, danties praradimą lydi kitos netektys. Buvusio danties vietoje ima tirpti žandikaulio kaulas. Netekus daug kaulo masės, nukenčia ne tik žandikaulio būklė, bet ir veido bruožai. Pacientai pastebi sparčiai gilėjančias raukšles aplink lūpas, įdubusius skruostus, suglebusius žandikaulio kontūrus. Visa tai – gerokai daugiau nei tik estetika: bet kokie nelaukti fiziniai pokyčiai neigiamai veikia savivertę. Pacientai ima kompleksuoti, vengia bendravimo, užsisklendžia savyje.
 
Tai reiškia, kad net vieno danties netektis gali dramatiškai paveikti fizinę bei emocinę būseną, asmeninį gyvenimą ir net karjeros galimybes!

Registracija internetu

Greitas danties atkūrimas

Praradote dantį ir norite išvengti iššūkių? Mielai Jums padėsime. Šiuolaikinė odontologija dantis praradusiems pacientams suteikia neribotas pasirinkimo galimybes. Greitai ir ilgam pavyks išspręsti net sudėtingiausius atvejus.
 
Jeigu netekote vieno danties, jį atkurti galima dviem būdais: betarpiška arba atidėta implantacija. Kuo jos panašios ir kuo – skiriasi?

Greitas danties atkūrimas

Betarpiška implantacija

 

  • Dantis atkuriamas per 24 val.;
  • Vieno vizito metu gali būti atliekami du etapai: pašalinamas pažeistas dantis ir į jo vietą įsriegiamas danties implantas;
  • Ant įsriegto implanto gali būti tvirtinama laikina danties karūnėlė: tai reiškia, kad plačiai nusišypsoti galėsite iš karto po procedūros!

Atidėta implantacija

 

  • Jeigu yra papildomų sveikatos indikacijų, danties atkūrimas užtrunka kelis mėnesius ar ilgiau;
  • Danties implantas sriegiamas tik pilnai sugijus dantenoms po danties pašalinimo;
  • Taikant šį metodą, danties karūnėlė paprastai tvirtinama implantui jau suaugus su kaulu.

 
Kviečiame nedvejoti ir savo dantų atkūrimui rinktis laiko patikrintą „Forum dentis“ kliniką bei geriausius burnos chirurgijos specialistus!

Registracija internetu