Per kiek laiko galima atkurti prarastą dantį?

Šiuolaikiniai danties atstatymo etapai paverčia dantų implantaciją itin greita ir ilgaamžiška procedūra, kuri gali atkurti prarastą dantį visam gyvenimui. Tai investicija į gražią šypseną, o tuo pačiu – gerą sveikatą. Kokie etapai Jūsų laukia atkuriant parastą dantį ir kiek užtruks visas procesas, dalinamės šiame tekste.

Pirmasis etapas – diagnostiniai tyrimai

Prieš pradedant bet kurį gydymą, gydytojas odontologas turi apžiūrėti Jūsų dantis ir įvertinti jų būklę – padaryti rentgeno nuotraukas, pasižiūrėti, kokių procedūrų gali prireikti.
 
Viena esminių procedūrų, kuri yra atliekama atkuriant prarastą dantį, yra kompiuterinė tomografija, kuri tiksliai parodo žandikaulio kaulo kiekį ir jo dydį. Kaulo kiekis yra svarbus rodiklis gydytojui, nes jis parodo, kiek tiksliai yra kaulo, į kurį galima sriegti implantą. Be to, vertindamas žandikaulio būklę, gydytojas pasako, ar bus reikalinga žandikaulio augmentacija – kaulo pridėjimo operacija, dažniausiai taikoma žmonėms, turintiems ploną ir žemą kaulą, į kurį sunku įsriegti implantą.
 
Po tyrimų išrenkamas pats implantas – mažas sraigtelis, pakeisiantis Jūsų prarasto danties šaknį ir funkcijas. Geriausią variantą savo nuožiūra rekomenduoja gydytojas, tačiau rinkimo procese aktyviai dalyvaujate ir Jūs. Implantą galite rinktis pagal savo finansines galimybes ir asmeninius poreikius.

Antrasis etapas – procedūrų ciklas

Kadangi kaulo įvertinimas yra pagrindinis svarbus dalykas ruošiantis danties atstatymo procedūrai, kartais prieš pradedant implantaciją, reikia atlikti žandikaulio augmentaciją. Pasitaiko atvejų, kada tiek implantaciją, tiek augmentaciją galima atlikti iškart, tačiau tai priklauso nuo Jūsų situacijos – gali būti, kad pirmiausia reikės palaukti, kol operuotas žandikaulis tinkamai sugis ir tik tuomet sriegti implantą.
 
Implantacija, kaip daugelis įsivaizduoja iki šiol, nėra skausminga ar baisi procedūra. Dažniausiai dantų implantacija laikoma lygiaverte procedūra danties išrovimui. Skirtumas tas, kad danties šalinimas sukuria spaudimą, o implantacijos metu pajusite tik nedidelę kaulo vibraciją, pati procedūra nėra nei skausminga, nei pernelyg ilgai trunkanti – ją galima atlikti ir vos per vieną vizitą. Jeigu atkuriamas daugiau nei vienas dantis, procedūra gali užtrukti kelis vizitus.

Trečiasis etapas – gijimo laikas

Įsriegus implantą, žandikaulio kaulas ima generuoti naujas ląsteles, kurios apgaubia jį, ir padeda prisitaikyti prie kūno. Paprastai turi praeiti bent keli mėnesiai, kad Jūsų kūnas galėtų priimti naująjį implantą.
 
Vos tik įsriegus implantą ir užsiuvus žandikaulį, prasideda gijimo procesas. Tik visiškai sugijus į žandikaulį įsriegtam implantui, ant jo sukamas nuolatinis dirbtinis dantis – pasirinktos medžiagos danties vainikėlis.
 
Sėkmingo gijimo esmė – laikytis mūsų klinikos gydytojo odontologo nurodymų, kurie palengvins procesą ir užtikrins, kad nebūtų komplikacijų.

Registracija internetu