Patarimai ruošiantis ortodontiniam gydymui – kaip rasti Jums tinkamiausią metodą?

Sveiki ir tiesūs dantys, leidžiantys plačiai šypsotis - daugelio svajonė, kuriai išsipildyti niekada ne vėlu. Ortodontinis gydymas ne tik ištiesina kreivus dantis, bet ir sprendžia sąkandžio problemas, palengvina dantų higieną, apsaugo nuo dantenų ligų ir padaro šypseną estetiškesne.

Tiesūs dantys – lygu taisyklingas sąkandis

Netiesa, kad gydymo metu turėsite nešioti metalinius breketus – šiuolaikinės technologijos ortodontinį gydymą leidžia paversti beveik nematomu.
 
Prieš pradedant dantų tiesinimą, gydytojas ortodontas visų pirma įvertins jūsų dantų padėtį. Deja, daugelis pasaulio žmonių (apie 85 proc.) turi netaisyklingą sąkandį, kurio susiformavimui įtakos turi paveldimumas, genetika, kvėpavimo sutrikimai, netaisyklingi įpročiai, susiformavę dar kūdikystėje ar vaikystėje. Taip pat ir patirtos fizinės traumos. Turint netaisyklingą sąkandį (gilų, atvirą, kryžminį) greičiau nusidėvi dantys, sudėtingesnė dantų priežiūra, padidėja rizika susirgti periodontitu ar kitomis dantenų ligomis.

Tiesūs dantys – lygu taisyklingas sąkandis

Amžiaus riba nesvarbi

Vaikams pirmajai konsultacijai pas gydytoją ortodontą rekomenduojama užsiregistruoti tada, kai išdygsta nuolatiniai dantys, apie 6-8 metus.
 
Gydytojai pastebi, kad vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių pageidauja koreguoti sąkandį ar dantų padėtį. Kartais gyd. ortodonto konsultacijai siunčia kitas specialistas, pastebėjęs netaisyklingą sąkandį, kreivus, skilinėjančius ar dylančius dantis.
 
Technologijos juda į priekį, o amžiaus riba šiuolaikiniam gydymui tikrai nesvarbi: sėkmingai ištiesinami net senjorų dantys. Tiesa, kai žandikaulis pilnai susiformavęs, ortodontinis gydymas gali trukti šiek tiek ilgiau, vidutiniškai iki 24 mėnesių.

Skaidrios kapos – nepastebimas metodas

Netaisyklingas sąkandis ir dantys gali būti koreguojami įvairiomis priemonėmis: ne tik breketais, plokštelėmis, bet ir skaidriomis dantų tiesinimo kapomis, kurios gaminamos iš medicininės paskirties skaidraus plastiko (polimero). Tai – puiki išeitis tiems, kurie nenori jausti maudimo ar skausmo gydymo metu, trokšta net tiesinant dantis atrodyti estetiškai ir gyventi nesuvaržytai.
 
Pirmomis dienomis dėl kapų spaudimo gali būti jaučiamas diskomfortas, tačiau po kelių dienų nemalonūs pojūčiai pranyksta: kapos idealiai priglunda prie dantų. Skaidrios dantų tiesinimo kapos dažniausiai keičiamos kas dvi savaites, o valgant, valantis dantis ar sportuojant jas galėsite išsiimti.
 
Idealiu atveju, ortodontines kapas reikia dėvėti kasdien po 20-22 valandas. Rezultatai tiesiogiai priklauso nuo to, kiek laiko per parą jas nešiojate. Kuo ilgiau būsite su kapomis, tuo greičiau pamatysite rezultatą, todėl patartina jų neišsiimti be svarbios priežasties.
 
„Forum dentis“ odontologijos klinikoje gydytojas odontologas Šarūnas Čepas parinks jums tinkamiausią dantų tiesinimo metodą ir skaitmeniniu būdu sudarys individualų gydymo planą. Savo naująją šypseną pamatysite anksčiau nei savo pirmąją kapą! Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai jau šiandien.

Registracija internetu