Dantų griežimo ir dilimo profilaktika (Bruksizmo gydymas)

Patiriamas stresas, kūne susikaupusi įtampa niekur nedingsta ir ramybės valandomis. Nemažą dalį pacientų nakties metu kamuoja griežimas dantimis, arba bruksizmas.

Nemokama konsultacija

Kas sukelia bruksizmą?

Bruksizmas apibrėžiamas kaip ypač stiprus sukandimas arba dantų trynimasis vienas į kitą. Šis procesą dažniausiai sukelia stresas, taip pat – ortodontinės problemos, netaisyklingas sąkandis.

Kas laukia nesprendžiant bruksizmo problemos?

Laiku nepastebėtas ar negydomas bruksizmas dantis paveikia negrįžtamai: šie trupa, skyla ir dėvisi taip stipriai, kad galiausiai dantis gali tekti šalinti.

Bruksizmo gydymo eiga

Sprendžiant dantų griežimo problemą, svarbiausia išsiaiškinti, dėl ko ji kyla. Tik tada pavyks išvengti problemų atsinaujinimo.

Nemokama konsultacija

Konsultacija

Vizito metu gydytojas įvertina dantų būklę, nustato bruksizmo priežastis ir sudaro gydymo planą.

Ortodontinis gydymas

Griežimą dantimis sukelti gali netaisyklinga dantų padėtis. Ji taisoma.

Chirurginis gydymas

Bruksizmas būna toks intensyvus, kad sukelia žandikaulio sąnario problemų. Tokiais atvejais prireikia burnos chirurgo pagalbos.

Sukandiminės kapos

Naudojamos nakties metu: kapos neleidžia dantims kontaktuoti tarpusavyje ir padeda išvengti jų nusidėvėjimo.

Dantų rekonstrukcija

Estetiškai nukentėję dantys meistriškai rekonstruojami: dažnai užtenka plombavimo arba laminačių. Gali prireikti dantų protezavimo.

Naudojamos technologijos
Bruksizmo gydymui „Forum dentis“ klinikoje naudojamos tik pažangiausios technologijos – nuo sukandiminių kapų iki nepriekaištingo chirurginio gydymo.
 
 
Ko tikėtis po gydymo?
Galutinai išsprendus dantų griežimo problemą, pacientai jaučiasi geriau tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nebelieka baimės dėl nuolatos dylančių dantų ir rizikos juo prarasti.

3 dažniausi mitai apie bruksizmą

1. Griežimas dantimis yra pastebimas ir jaučiamas.

Daugelis pacientų, išgirdę apie bruksizmą nustemba: jie mano, kad šį procesą tikrai pajaustų. Tačiau tai klastinga būklė, nes daugeliu atvejų bruksizmas vyksta miego metu, pacientui nieko nejaučiant ir negirdint.

2. Dantų atkūrimas apsaugo nuo bruksizmo.

Nors šiuolaikinė odontologija leidžia nepriekaištingai atkurti dantų griežimo pažeistus dantis, bruksizmas neišnyks, jeigu nebus panaikintos jo priežastys.

3. Sukandiminės kapos trukdo miegoti.

Kiekvienam pacientui kapos pritaikomos individualiai, pagal dantų anatomiją. Tokios kapos nesukelia diskomforto ir idealiai priglunda. Jos padeda atsipalaiduoti žandikaulio sąnariui, veido raumenims. Taip ne tik išvengiama dantų nusidėvėjimo, bet ir išnyksta galvos skausmas, užtikrinamas kokybiškas poilsis.

Paslaugą atliekantys gydytojai

Šie gydytojai atlieka šią paslaugą

Galimybė plačiai šypsotis – nuo šiol lengvai pasiekiama
Galimybė plačiai šypsotis – nuo šiol lengvai pasiekiama

Registruokitės konsultacijai jau dabar ir žingsnį sveikos šypsenos link ženkime drauge.

Registruotis