Kuo nematomos dantų tiesinimo kapos pranašesnės už breketus?

Šiuo metu populiariausi ortodontinio gydymo metodai, tinkami ir suaugusiems, ir paaugliams, yra dantų tiesinimas breketais ir kapomis. Norint pasirinkti Jums priimtinesnį būdą, žinoma, reikia susipažinti su abejais ir palyginti jų privalumus bei trūkumus.

Vienas populiariausių dantų tiesinimo būdų yra dantų breketai. Tai nenuimami ortodontiniai gaminiai, kurių gamybai dažniausiai naudojami aukštos kokybės metalo lydiniai. Ieškantys estetiškesnio sprendimo, gali rinktis ir safyrinius, keramikinius ar beligatūrinius breketus. Taip pat breketai gali būti pritvirtinti ir vidinėje dantų pusėje, tad akivaizdu, kad pasirinkimų netrūksta.
 
Vis tik, paskutiniu metu vis daugiau pacientų renkasi breketų alternatyvą – dantų tiesinimą ar sakandžio gydymą nematomomis kapomis, kurios veikia lygiai taip pat efektyviai, kaip ir breketai, tačiau turi daug daugiau pliusų.
 
Vienas didžiausių kapų privalumų – jos yra nematomos ir jas galima išsiimti. Vadinasi, su nematomomis dantų kapomis atrodysite estetiškiau ir turėsite mažiau rūpesčių tiek valantis dantis, tiek valgant, nes tuo metu galėsite jas išsiimti.
 
Nešiojant breketus, teks valytis dantis bei tarpdančius po kiekvieno valgio ar užkandžio. Ir ne bet kaip, o itin kruopščiai, nesvarbu, kad pietavote ar vakarieniavote ne namuose. Taip pat, nešiojant breketus, po valgio rekomenduojama naudoti skalavimo skystį, kurį teks nešiotis su savimi.
 
Su breketais sudėtingesniu tampa ir kasdienis dantų valymas, nes teks labai kruopščiai specialiu dantų šepetėliu valyti kiekvieną dantį. Prastai prižiūrint dantis, ėduonis paveikia dantų emalį aplink breketus ir gali susiformuoti demineralizacinės dėmės, pastebimos tik nuėmus breketus.
 
Su kapomis išvengsite ir dar vieno nemalonaus aspekto – pritrinimo. Breketai, priklausomai nuo to, kurioje dantų pusėje yra pritvirtinti, gali trintis į lūpas ar liežuvį. Tai ypač aktualu pirmosiomis paromis, tada pacientams net tenka vartoti vaistus nuo skausmo. Tuo tarpu kapos yra lengvos ir komfortiškos, nepritrina. Kad sulauktumėte trokštamo rezultato, su jomis reikia išbūti 22 val. per parą.
 
Vienintelis nepatogumas, nešiojant kapas, yra tai, kad teks šiek tiek dažniau lankytis pas ortodontą – kas 4-6 sav. Nešiojant breketus, pas odontologą teks lankytis kas 6-8 sav., apie porą metų. Tačiau atsakingai dėvint kapas, rezultatas turėtų būti pasiektas per 6-18 mėn. – dar vienas privalumas kapų naudai.
 
Klinikos „Forum Dentis“ specialistai rekomenduoja rinktis dantų tiesinimą kapomis. Užsukite pas mus ir supažindinsime Jus su šiuo komfortišku dantų tiesinimo metodu.

Registracija internetu