Kuo dantų implantai pranašesni už dantų protezus?

Kol kas nieko geresnio už implantus, praradus dantį, dar niekas nesugalvojo. Tačiau daugeliui pacientų implantacija vis dar siejasi su skausminga ir ilga operacija, sukeliančia daug problemų. Taip nėra – implantai yra bene patikimiausias būdas atkurti sveikus dantis. Kodėl?

Kas yra implantai?

Dantų implantas – specialus iš titano pagamintas mažas danties varžtelis, kuris implantacijos metu pakeičia prarasto danties šaknį. Prigijus implantui ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dar vadinamas vainikėliu. Implantais galima atkurti vieną, kelis, daugelį arba visus prarastus dantis.
 
Praradus dantis pirmajai konsultacijai vertėtų atvykti iš karto, kiek įmanoma greičiau. Implantacija nėra sudėtinga ar ilgai trunkanti procedūra, vieno implanto įsriegimas, priklausomai nuo situacijos, paprastai trunka iki 30 min. Implantacijos metu gydytojas naudoja sedaciją – nuskausminimą vaistais, todėl procedūros metu nejausite jokio skausmo ar diskomforto.

Dantų implantų net nepastebės

Dantų netekimas yra problema, su kuria susiduria daugybė įvairaus amžiaus žmonių. Dantų praradimas kelia daug problemų – viskas prasideda nuo psichologinių kompleksų, vėliau atsiranda sunkumas kokybiškai sukramtyti maistą, o situacijai blogėjant kenčia visas žandikaulis, prasideda jo tirpimas ir deformacija.
 
Egzistuoja daugybė būdų atkurti dantis, tačiau implantacija kol kas yra pažangiausias ir ilgaamžiškiausias būdas susigrąžinti prarastą šypseną. Implantai leidžia atkurti visą dantį – su jo šaknimi ir vaikinėliu. Implantacijos metu dantys atkuriami nepažeidžaint šalia jų esančių sveikų dantų, todėl nauji dantys ant implantų funkcionuoja tarsi natūralūs.
 
Po procedūros pacientui grąžinama funkcionali šypsena, dantys atrodo itin natūraliai, o su naujais dantimis grįžta ir kokybiška kramtymo funkcija, didesnis pasitikėjimas savimi, pasididžiavimas estetiškai atrodančia šypsena.

Pranešesni – fiksuoti implantai

Po implantacijos grąžinant dantims estetiką yra galimybė atkurti dantų viršūnėlę išimamais arba fiksuotais protezais. Pacientas gali rinktis vainikėlius arba dantų viršūnėles, tiltus, kurie jungia kelis dantis, arba fiksuotus plokštelinius protezus.
 
Klinikos „ForumDentis“ gydytojai odontologai sutinka, kad kramtymo funkciją daug geriau atkuria fiksuoti protezai. Jie suteikia gražesnę estetinę išvaizdą, yra patogūs, nes jų nereikia išsiimti, nelieka diskomforto juos pamesti.
 
Taip pat galima rinktis ir iš kelių medžiagų – metalo arba cirkonio keramikos, iš kurių bus pagamintas protezo vainikėlis. Abi protezų rūšys yra tinkamos galiniams dantims, tačiau priekiniams geriau rinktis cirkonio keramiką.
 
Cirkonio keramikos protezai tikslūs, lengvi, neturi mėlyno kraštelio ties dantenomis, todėl puikiai prie jų prisiderina. Cirkonio keramikoje nėra metalų, todėl juos gali rinktis ir alergiški žmonės. Jų konstrukcija tvirta, atsparesnė lūžiams, todėl tarnauja daug metų.
 
Jei kenčiate, nes praradote dantis, kviečiame atvykti į mūsų kliniką! Padėsime apsispręsti dėl implantacijos ir sugrąžinsime Jums Jūsų šypseną.

Registracija internetu