Kokios yra 3 dantų skausmo priežastys?

Danties skausmas – ko gero nemaloniausias skausmas, kurį būtina gydyti. Net itin stiprų, veriantį dantų skausmą kenčiantys žmonės nenori kreiptis į specialistus ir dažnai bando gydytis savarankiškai. Tačiau dažniausiai, laiku nesuteikus reikalingo gydymo, situacija komplikuojasi ir skausmas stiprėja. Kodėl jis atsiranda?

Dantų skausmo priežastys gali būti labai įvairios, pagrindinės jų: mechaniniai pažeidimai (įvairios dantų traumos, sužeidimai, paviršiaus nudilimas griežiant dantimis), burnos ertmės ligos (ėduonis, periodontitas) ir dygstantys protiniai dantys.

Mechaniniai pažeidimai

Viena pagrindinių dantų skausmo priežasčių yra mechaniniai pažeidimai – įvairūs įskilimai, dantų traumos, kurias pacientai patiria sporto ar avarijų metu. Įskilus dančiui, jaučiamas skausmas kramtant maistą ar geriant karštus, šaltus gėrimus.
 
Nors toks skausmas gali praeiti savaime, nereikėtų tikėtis, kad būtent taip ir nutiks. Bet kokiu atveju vertėtų kreiptis į gydytoją, kuris įvertins Jūsų dantų būklę. Dantų skausmas visuomet turi galimybę atsinaujinti, todėl ignoruoti pirminių simptomų nevertėtų. Per vėlai suteiktas gydymas gali turėti rimtų pasekmių – skausmas paaštrėja, atsiranda didesnė tikimybė prarasti dantį.
 
Taip pat dantų skausmą gali sukelti įprotis griežti dantimis. Tai nevalingas procesas (dar vadinamas bruksizmu), pasireiškiantis naktį. Dantų griežimas dažniausiai kankina stresą ar pernelyg didelę įtampą kasdieniame gyvenime patiriančius žmones. Griežiant dantimis greičiau dėvisi jų paviršius, dantys tampa jautresni, gali kamuoti žandikaulio skausmai.

Burnos ertmės ligos

Maistas, gėrimai, didelis cukraus kiekis, tabakas, alkoholiniai gėrimai – visa tai turi bene didžiausią įtaką dantų sveikatai. Dažniausiai šie produktai ir netinkama burnos higiena lemia burnos ertmės ligas. Dažniausia jų yra dantų ėduonis – liga, pažeidžianti dantų emalį. Ėduonis vidiniuose danties sluoksniuose sukelia infekciją. Tokiu būdu jaučiamas dar didesnis skausmas, galintis plisti į gilesnius dantų audinius.
 
Periodontitas yra antra pagal dažnumą burnos ertmės liga. Sergant periodontitu tarp dantenų ir danties atsiranda ertmė, kurioje kaupiasi bakterijos, sukeliančios uždegimą. Periodontitą išduoda blogas burnos kvapas, paraudusios ar kraujuojančios dantenos, klibantys dantys. Dėl natūralios imuninės sistemos reakcijos bei besidauginančių bakterijų uždegimas gali plisti į gilesnius audinius. Tokiu būdu padidėja rizika prarasti dantį.

Protinių dantų dygimas

Įprasta jausti maudžiantį skausmą dygstant protiniams dantims. Nuo įprasto dantų dygimo protinių dantų dygimas skiriasi tuo, kad dažniausiai nėra toks sklandus. Protiniai dantys dažniausiai išdygsta netaisyklingai, juos sunkiau prižiūrėti.
 
Kadangi protinius dantis sunkiau pasiekia ir dantų šepetėlis, jie greičiau genda ir gali sukelti skausmą. Išdygus protiniams dantims vertėtų apsilankyti pas gydytoją. Po apžiūros gydytojas įvertins protinių dantų būklę, o prireikus, greitai ir neskausmingai juos pašalins.

 

Jeigu kenčiate dantų skausmą, kviečiame nedelsti ir atvykti į kliniką „ForumDentis“! Patyrę specialistai įvertins Jūsų dantų būklę, suras geriausią gydymo sprendimą ir padės atsikratyti skausmo.

Registracija internetu