Kodėl ortodontinis gydymas – būtinas?

Kreivi dantys ir netaisyklingas sąkandis yra ne tik estetinė problema – kreivi dantys ilgainiui gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Visgi gamta tiesiai šypsena apdovanojo ne kiekvieną, todėl su šia problema susiduria daugelis pacientų. Klinikos „ForumDentis“ specialistai atsako, kokiais atvejais ortodontinis gydymas gali išgelbėti Jūsų šypseną.

Kada būtinai reikia tiesinti dantis?

Specialistų teigimu, ortodontinių anomalijų daug, bet gydymas reikalingas ne visiems. Ortodontinio gydymo reikia patiriantiems daug problemų dėl sąkandžio – kai nustatomas gilus, atviras ar dar kitaip vadinamas distalinis sąkandis, kai apatinis žandikaulis yra galinėje pozicijoje. Šioms anomalijoms didžiausią įtaką daro genai ir kvėpavimo funkcijos sutrikimai.
 
Taip pat ortodontinis gydymas reikalingas visiems pacientams, vizualiai pastebintiems kreivus, išsikišusius, susigrūdusius dantis, kurie nėra išdygę taisyklingoje vietoje. Ortodontinio gydymo būtinybę išduoda asimetriškas veidas, pasunkėjęs kramtymas, žandikaulio krypimas į šoną ar matomas žandikaulio tarpas sukandus dantis.

Kokiais būdais galima tiesinti dantis?

Šiais laikais populiariausios dantų tiesinimo priemonės yra dantų tiesinimo kapos ir breketai. Breketai itin puikus pasirinkimas turint sudėtingai ištiesinamus dantis. Breketai yra tvirti ir puikiai atlieka savo darbą, tačiau kartu yra ne itin patogūs, šiek tiek braižantys burnos gleivinę, juos nešioti tenka apie 1–2 metus.
 
Kita vertus, dantų tiesinimo kapos – puiki breketų alternatyva, nenorintiems patirti skausmo ir diskomforto viso tiesinimo metu. Kapos yra nematomos, todėl ant dantų jų praktiškai nesimato, gydymo metu kapos yra patogios, nevaržančios, tuo pačiu metu puikiai atlieka savo darbą ir ištiesina dantis. Tiesinimas kapomis, priklausomai nuo situacijos, trunka apie metus.

Ko tikėtis iš ordotontinio gydymo?

Ortodontinis gydymas kapomis arba breketais ilgainiui grąžins Jums tiesą, svajonių šypseną. Dantys atrodys kur kas estetiškiau, nebekankins įvairios sveikatos problemos – bus lengviau sukramtyti maistą, žandikauliui bus sugrąžinta teisinga padėtis.
 
Be to, jausitės kur kas geriau – labiau pasitikėsite savimi, nebijosite rodyti savo šypseną aplinkiniams, o tai – didžiausia mūsų klinikos odontologų siekiamybė.
 
Ortodontiniam gydymui kviečiame atvykti į kliniką „ForumDentis“, kur Jus pasitiks tikri šios srities profesionalai!

Registracija internetu