Susidūrus su įvairiomis ortodontinėmis problemomis, vis dažniau pasirenkamas gydymas dantų tiesinimo kapomis – tai skaidrios, iš medicininio plastiko pagamintos plokštelės, kurios užtikrina trokštamus rezultatus per tiksliai suplanuotą laiką. Visgi, gydytojai pastebi, kad esama tendencingai pasikartojančių klaidų, todėl svarbu laikytis prižiūrinčio specialisto rekomendacijų, norint išvengti galimų komplikacijų.
Kapos nešiojamos per trumpai
Vienas iš pagrindinių reikalavimų pradėjus gydymą dantų tiesinimo kapomis yra paciento motyvacija – remiantis specialistų rekomendacijomis, kapas reikia nešioti ne mažiau kaip 22 valandas per parą. Nesilaikant šio susitarimo, procesas gali užtrukti žymiai ilgiau, kur kas sunkiau pasiekti užsibrėžtus tikslus, džiuginančius rezultatus.
Valgoma ir geriama nešiojant kapas
Dantų tiesinimo kapos yra pagamintos iš plono medicininio plastiko, todėl prieš valgant ar geriant (išskyrus šaltą vandenį) būtina jas nusiimti. To nepadarius, kapos gali prarasti savo formą, nebetikti, dėl ko tenka gaminti naujas, prasitęsia pats gydymo laikas. Taip pat po kiekvieno valgio svarbu išsivalyti dantis ir vėl užsidėti kapas.
Kapos paliekamos atvirai
Ruošiantis valgyti, gerti ar valytis dantis svarbu kapas laikyti specialioje dėžutėje, kurią kiekvienas pacientas gauna vizito metu klinikoje. Tai padeda apsaugoti plokšteles nuo įvairių galimų pažeidimų, lūžių, bakterijų kaupimosi, o taip pat ir sumažina pametimo riziką. Keliaudami į darbą ar laiką leisdami namuose pasirūpinkite, kad dėžutė būtų lengvai pasiekiamoje vietoje.
Prasta kapų priežiūra
Kapose dienos eigoje kaupiasi daugybė įvairių bakterijų, todėl svarbu jas valyti kiekvieną dieną. Priešingu atveju gali pasireikšti nemalonus kvapas, spalva prarasti skaidrumą, kilti pavojus bendrai burnos ertmės sveikatai. Valant rekomenduojama naudoti minkštą šepetėlį, pastą arba kitą specialų valiklį, vengiant stiprių cheminių medžiagų, galinčių pažeisti kapas.
Nepakankama burnos higiena
Atliekant ortodontinį gydymą ypač svarbu rūpintis savo burnos ertme – bent 2 kartus kiekvieną dieną valytis dantis, naudoti minkštą šepetėlį, tarpdančių šepetėlius, siūlą, neabrazyvią pastą. Vengdami tai daryti, gali atsirasti ėduonies, periodonto audinių uždegimai, o tai turi tiesioginės įtakos ortodontinio gydymo rezultatams.
Rūkymas
Tiesinantis dantis kapomis rekomenduojama vengti rūkymo – šis įprotis, pirmiausiai darantis žalą kvėpavimo takams, taip pat kenkia kapų išvaizdai, keičia jų spalvą. Taip pat didėja ir burnos ertmės ligų rizika, todėl gydymas ilgainiui gali tapti sudėtingesnis, užtrukti kur kas ilgiau, nei buvo suplanuota iš pradžių.
Svarstote apie ortodontinį gydymą dantų tiesinimo kapomis, tačiau nežinote, nuo ko reikėtų pradėti? Konsultacija yra puikus pirmasis žingsnis džiuginančių pokyčių link. Vizito metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę, atsakysime į visus kylančius klausimus bei patarsime.