Kas sukelia netaisyklingą sąkandį ir lemia dantų nelygumą?

Netaisyklingai susiformavęs sąkandis dažniausiai asocijuojasi su kreivais dantimis ir neestetiška išvaizda, todėl dažnai manoma, kad netaisyklingo sąkandžio koregavimas reikalingas tik estetiniais sumetimais. Visgi, tai ne vienintelės problemos, kurias sukelia šis sutrikimas. Jeigu kreivas sąkandis ilgai negydomas, pasekmės gali būti daug rimtesnės – atsirasti žandikaulio sąnarių pažeidimai, pasunkėti kramtymas, nudilti dantys. Odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai primena, kad pastebėjus, jog sąkandis netaisyklingas, reikėtų kuo skubiau kreiptis į specialistus.

Netaisyklingas sąkandis gali būti nulemtas genetiškai arba atsirasti dėl tam tikrų priežasčių. Dažniausios jų – netaisyklingas kvėpavimas pro burną, griežimas dantimis (bruksizmas), laiku neatliktas prarasto danties atkūrimas, dėl kurio krypsta šalia esantys dantys, o tuo pačiu ir sąkandis. Įtakos netaisyklingo sąkandžio susiformavimui gali turėti prastai prižiūrėti pieniniai dantys, priešlaikinis jų netekimas, vaikystėje ilgai naudotas čiulptukas.
 
Kartais netaisyklingo sąkandžio priežastys taip ir lieka neaiškios, tačiau svarbu atminti, kad ir kas būtų nulėmę kreivo sąkandžio susiformavimą, svarbu kuo greičiau imtis atitinkamų veiksmų ir priemonių. Laiku pradėtas gydymas gali padėti išvengti sudėtingų procedūrų ateityje. Konsultacijai pas specialistą vaikus jau galima atvesti išdygus pirmiesiems nuolatiniams dantukams arba maždaug 7–10 m. amžiaus. Nepaisant to, kad ortodontinį gydymą rekomenduojama atlikti dar vaikystėje, šiais laikais jis sėkmingai taikomas ir suaugusiems.
 
Negydomas kreivas sąkandis gali sukelti rimtas problemas. Gali būti sunku išsižioti, kąsti ir kramtyti, taigi, suprastės kramtymo funkcija. Tikėtinas ir greitesnis dantų nudilimas, dėl nuolatinės apkrovos gali išsivystyti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmas arba maudimas, traškėjimas, pasireikšti kaklo, sprando, galvos skausmai, kramtomųjų raumenų įtampa. Netaisyklingas sąkandis gali turėti įtakos ir kalbos sutrikimams, pakitusiai veido formai, kūno padėčiai ir laikysenai, prastai emocinei savijautai.
 
Jeigu pastebėjote kažkuriuos iš šių simptomų, nebedelskite ir kreipkitės į specialistus, kurie įvertinę Jūsų situaciją paskirs efektyviausią gydymą. Patyrę odontologijos klinikos „Forum Dentis“ gydytojai užtikrina, kad kiekvienu atveju, pasitelkus tinkamiausią gydymo metodą, galima pasiekti puikių rezultatų, leisiančių Jums džiaugtis ženkliai pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Registracija internetu