Kas iš tikrųjų nutinka po danties netekimo ir kodėl delsti implantaciją – pavojinga?

Danties netekimas – situacija, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria daugelis, ypač vyresnio amžiaus žmonių.

Danties netekimas – situacija, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria daugelis, ypač vyresnio amžiaus žmonių. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vieno danties trūkumas nėra didelė problema, iš tiesų, pasekmės gali būti kur kas rimtesnės nei tik estetiniai nepatogumai. Kodėl svarbu nedelsti ir kuo anksčiau kreiptis dėl dantų implantacijos, pataria klinikos „ForumDentis“ odontologai.

 

Kaulo nykimas – nematoma, bet grėsminga pasekmė

 

Netekus danties, pirmiausia pastebime atsiradusią tuštumą šypsenoje ar sunkumus kramtant. Tačiau kur kas pavojingesni yra tie pokyčiai, kurių plika akimi nematome – tai žandikaulio kaulo nykimas. „Danties šaknis veikia tarsi natūralus kaulo stimuliatorius. Kai šios stimuliacijos nebelieka, kaulas pradeda trauktis, plonėti ir mažėti“, – aiškina klinikos gydytojai odontologai.

 

Per pirmuosius metus po danties netekimo žandikaulio kaulo apimtis gali sumažėti net iki 25%. Ilgainiui šis procesas tik stiprėja, o netekus daugiau kaulo, sudėtingėja ir vėlesnė implantacija – gali prireikti papildomų procedūrų, tokių kaip kaulo priauginimas.

 

Dantų migracija ir sąkandžio pokyčiai

 

Netekus vieno ar kelių dantų, šalia esantys dantys pradeda „ieškoti atramos“ – jie gali krypti į tuščią vietą, pasislinkti ar net iškrypti. Tai gali lemti sąkandžio pakitimus, dantų susigrūdimą, didesnį dantų dilimą ir net žandikaulio sąnario problemas. Kiekvienas dantis burnoje atlieka svarbią funkciją, todėl net ir vieno danties netekimas ilgainiui paveikia visą kramtymo sistemą.

 

Estetiniai ir psichologiniai aspektai

 

Danties netekimas – ne tik funkcinė, bet ir estetinė problema. Tuščia vieta šypsenoje dažnai sukelia nepasitikėjimą savimi, norą slėpti šypseną, o ilgainiui – net ir veido formos pokyčius. Dėl kaulo nykimo gali įdubti lūpos, atsirasti raukšlių, veidas atrodo senesnis. Tai – negrįžtami pokyčiai, kurių galima išvengti laiku atkūrus dantį.

 

Kodėl delsti implantaciją pavojinga?

 

Paprastai kuo ilgiau delsiama atkurti prarastą dantį, tuo didesnių problemų galima sulaukti:

 

  • Kaulo nykimas – mažėjantis kaulo tūris apsunkina ar net neleidžia atlikti implantacijos be papildomų procedūrų.
  • Sudėtingesnė ir brangesnė gydymo eiga – reikalingas kaulo priauginimas ir ilgesnis gijimo laikotarpis.
  • Didėja rizika prarasti daugiau dantų – dėl pakitusio sąkandžio ir dantų migracijos.
  • Blogėja bendra burnos sveikata – didėja ėduonies ir dantenų ligų rizika.

 

„Dažnai pacientai mano, kad atidėliojant šios problemos sprendimą, nieko blogo nenutiks, tačiau realybė kitokia – kuo anksčiau atliekama implantacija, tuo paprastesnis ir sėkmingesnis gydymas“, – teigia „ForumDentis“ odontologai.

 

Kaip veikia dantų implantacija?

 

Dantų implantacija – tai prarasto danties atkūrimas, įstatant į žandikaulį titaninį implantą, kuris atstoja natūralią šaknį. Ant implanto vėliau tvirtinamas dirbtinis dantis. Šis metodas užtikrina ne tik estetinį, bet ir funkcinį atstatymą – implantas perduoda kramtymo krūvį kaului, taip apsaugodamas jį nuo nykimo.

 

Kada verta kreiptis?

 

Kuo greičiau po danties netekimo kreipsitės į specialistus, tuo didesnė tikimybė išvengti sudėtingesnių procedūrų ir nemalonių, ilgalaikių pasekmių. Net jeigu nuo danties netekimo praėjo daugiau laiko, neverta nuleisti rankų – šiuolaikinė odontologija leidžia atkurti šypseną net ir sudėtingais atvejais.

 

Dantų implantacija – tai investicija ne tik į sveikatą, bet ir į naują gyvenimo kokybę ir pasitikėjimą savimi. Nedelskite ir pasirūpinkite savo šypsena jau šiandien – kreipkitės į klinikos „ForumDentis“ odontologus dėl dantų implantacijos konsultacijos ir kartu raskime efektyviausią gydymo sprendimą!

Registracija internetu