Kaip užtikrinti implantų ilgaamžiškumą?

Gydomų dantų implantais pacientų skaičius nuolatos auga – statistikos duomenimis, kasmet apie 50 tūkst. mūsų šalies gyventojų pasinaudoja dantų implantavimo paslauga.

Dantų implantacija pasitelkiama, kai neįmanoma išsaugoti nuosavo danties. Dantų implantavimas specialistų pripažįstamas pažangiausiu ir patikimiausiu dantų atkūrimo būdu. Implantuoti dantys prilygsta saviems, jų pagalba visiškai atstatoma kramtymo funkcija, graži šypsena, išsaugomi šalia esantys dantys. Tinkamai prižiūrint, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.
 
Bene labiausiai rūpimas klausimas, galvojantiems apie dantų implantaciją žmonėms, – kas nulemia dantų implanto ilgaamžiškumą?

1. Kaulo storis ir kokybė

Specialistų teigimu, dantų implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio dalykų. Vienas svarbiausių – kaulo storis ir kokybė. Kuo geresnės kokybės kaulas, tuo didesnė tikimybė, kad implantas prigis geriau ir ilgam laikui. Labai svarbu, jog aplink implantą būtų ne mažiau 1,5 mm kaulinio audinio, o aplink būsimą vainikėlį ant implanto – fiksuotų dantenų. Šiais laikais, naujausių technologijų dėka, galima tiksliai įvertinti danties būklę, kaulo storį, tankį, matyti tikslią nervo, sinuso vietą, sudaryti individualų, kiekvienu atveju tinkamiausią gydymo planą ir numatyti kokių dantų implantavimo procedūros rezultatų galima tikėtis.

1. Kaulo storis ir kokybė

2. Dantų būklė

Dantų implantavimo sėkmę lemia ne tik paciento dantų būklė, bet ir implantų rūšis, todėl specialistai pataria rinktis patikimų, pasaulyje jau įvertintų gamintojų implantus. Odontologijos klinikoje „Forum dentis“ naudojami tik aukščiausios kokybės šveicariški dantų implantai, pasižymintys ypatingai aukštais (96-100 proc.) prigijimo rodikliais. Pavyzdžiui, STRAUMANN implantai, kuriems suteikiama viso gyvenimo garantija, yra pagaminti iš titano ir cirkonio lydinio, todėl yra ypatingai tvirti, o unikalus jų paviršius palengvina gijimo procesą, mažina uždegimą ir pagreitina kaulo formavimąsi.

3. Gydytojo patirtis

Dar vienas labai svarbus implanto ilgaamžiškumą lemiantis veiksnys – procedūra atliekančio gydytojo patirtis ir kokybiškas dantų protezavimas. Netaisyklingai suformavus danties protezą po implantavimo, kandimo jėga gali pasiskirstyti netolygiai ir nulemti trumpesnį implanto funkcionavimo laiką. Odontologijos klinikoje „Forum dentis“ dantų implantavimo procedūras atlieka ilgametę patirtį šioje srityje turintys profesionalai.

4. Dantų higiena

Specialistai pabrėžia, jog siekiant, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau, labai svarbi dantų higiena – implantus būtina prižiūrėti taip pat kruopščiai ir atsakingai, kaip nuosavus dantis. Reikėtų nepamiršti ir žalingų įpročių pavojaus – rūkančio žmogaus implantai linkę užsikrėsti dantenų ligomis, kurios kelia grėsmę implantacijos kokybei ir ilgaamžiškumui. Siekiant išvengti galimų implantacijos komplikacijų, specialistai rekomenduoja atsisakyti rūkymo ar bent jau sumažinti suvartojamo tabako kiekį.

5. Kontroliniai vizitai

Siekiant ilgalaikio rezultato, svarbu nepamiršti reguliariai apsilankyti priežiūrai ir kontrolei pas implantaciją atlikusį odontologą. Paprastai pirmaisiais metais po implanto protezavimo rekomenduojama apsilankyti kontrolei pas specialistą kas tris mėnesius, ypatingai, jei dantų netekote dėl dantenų ligų. Jeigu praėjus metams implantai yra stabilūs, o aplink implantą esantys audiniai sveiki, tuomet vizitus pas gydytoją galima planuotis kas pusmetį.

Jei galvojate apie dantų atkūrimą implantais, kviečiame apsilankyti konsultacijoje, kurios metu gydytojas įvertins Jūsų burnos ertmės būklę, atsakys į visus rūpimus klausimus bei parinks optimaliausią, būtent Jums labiausiai tinkantį gydymo planą. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu