Kaip tinkamai rūpintis burnos higiena namuose

Remiantis apklausų duomenimis, daugelis žmonių tiksliai nežino, kaip tinkamai rūpintis burnos higiena, tačiau drovisi to paklausti gydytojo. Odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai primena, ką reikėtų žinoti apie burnos priežiūrą, norint išvengti daugelio odontologinių ligų.

Klaidinga manyti, kad tinkamai burnos higienai palaikyti užtenka porą kartų per dieną valytis dantis šepetėliu. Jeigu norite užtikrinti burnos švarą, taip pat turėtumėte naudoti ir tarpdančių siūlą ar šepetėlį, skalauti burną antibakteriniu skalavimo skysčiu. Renkantis dantų pastą būtina atkreipti dėmesį, kad jos sudėtyje būtų fluoro, padedančio kontroliuoti mikroorganizmų, sukeliančių įvairias burnos ertmės ligas, skaičių. Reikėtų nepamiršti ir vieno danties šepetėlio – jis skirtas ne tik nešiojantiems breketus, kaip vis dar klaidingai galvoja daugelis. Šis šepetėlis leidžia pasiekti sunkiai prieinamas vietas, todėl rekomenduojamas visiems, norintiems kokybiškai išsivalyti dantis. Dantų priežiūrai geriausia rinktis minkštą dantų šepetėlį, su liežuvio valymo šereliais ant galinės pusės. Taip pat reikėtų nepamiršti bent kas tris mėnesius jį pakeisti.
 
Norint išlaikyti ne tik sveikus dantis, bet ir baltą šypseną, svarbu žinoti, kurie maisto produktai bei gėrimai labiausiai kenkia dantų spalvai ir sveikatai. Tai – kava, raudonas vynas, kiti spalvoti, saldūs gėrimai, taip pat – visi maisto gaminiai, sudėtyje turintys itin daug dirbtinio cukraus. Šie gaminiai ne tik keičia dantų spalvą, bet ir mažina kalcio kiekį dantyse. Trūkstant kalcio, padidėja rizika vystytis dantų ėduoniui, kuris gali sukelti rimtas dantenų ligas. Žinoma, neprivaloma šių produktų atsisakyti visiškai, tačiau svarbu atminti, kad dažnas jų vartojimas jūsų dantims turi neigiamą įtaką.
 
Didelę žalą kelia ir rūkymas – jis ne tik suteikia dantims pilką, nepatrauklią spalvą, bet ir sukelia nemalonų burnos kvapą. Jei jau pastebėjote tabako ir kitų produktų poveikį savo dantims, padėti atkurti šypsenos baltumą gali estetinės dantų balinimo procedūros.
 
Kad ir kaip atsakingai besirūpintumėte savo burnos higiena namuose, svarbu nepamiršti reguliariai atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą. Šios procedūros padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies, dantų akmenų ir daugelio grėsmingų jų sukeliamų ligų. Įprastai užtenka atlikti šią procedūrą du kartus per metus, tačiau kartais gydytojas ar dantų higienistas gali patarti atlikti ją dažniau – kas tris-keturis mėnesius.
 
Odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai primena, kad geriausių burnos higienos rezultatų galima pasiekti tik vykstant bendradarbiavimui tarp gydytojo ir paciento. Visada svarbu įsiklausyti į specialistų rekomendacijas ir atsakingai jų laikytis.

Registracija internetu