Kaip prižiūrėti dantis po profesionalios burnos higienos?

Nors burnos higiena yra profesionalus ir patikimas būdas palaikyti burnos švarą ir sveikus dantis, tai nereiškia, kad ją atlikus vertėtų atsipalaiduoti ir apleisti burnos priežiūros rutiną namuose. Atvirkščiai – po šios procedūros dantų priežiūra namuose turėtų būti kaip niekad kruopšti, nes tokiu būdu pavyks išlaikyti sveikus dantis kur kas ilgiau. Šiame tekste dalinamės naudingomis rekomendacijos, kurios pravers po burnos higienos.

Venkite kai kurių maisto produktų

Procedūros dieną lengvai valgyti ir gerti vandenį galima jau po valandos, tačiau atlikus profesionalią burnos higieną patartina vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, pavyzdžiui, uogų, burokėlių, arbatos, juodos kavos, vyno. Taip pat nerekomenduojama rūkyti.
 
Be to, po procedūros dantys galit būti jautresni nei įprastai, todėl patartina vengti ir kontrastingai karštų ar šaltų maisto patiekalų. Nuo staigaus temperatūrų skirtumo gali atsirasti mažų emalio įtrūkimų, kuriuose lengvai kaupiasi apnašos, ardančios emalį – išorinį danties paviršių.
 
Taip pat patartina nevartoti labai kietų maisto produktų, tokių kaip džiūvesėliai, morkos, riešutai. Jei procedūros metu ant dantų paviršių buvo tepami fluoro preparatai, 24 val. po procedūros nerekomenduojama vartoti pieno produktų.
 
Paprastai dantų jautrumas išnyksta po 1–2 dienų, jį sumažinti galima tepant dantis specialiu geliu.

Palaikykite įprastinę valymo rutiną

Kaip ir įprastai, po procedūros dantis reikia valyti 2 kartus per dieną – ryte ir vakare minkštu arba vidutinio kietumo šepetėliu, kuris nepažeidžia emalio. Svarbu naudoti dantų siūlą, burnos skalavimo skystį ir kruopščiai valyti liežuvį. Tam puikiai tinka daugkartiniai nerūdijančio plieno liežuvio valikliai.
 
Mūsų klinikos specialistai nerekomenduoja po procedūros naudoti elektrinio dantų šepetėlio, nes juo galima lengvai pažeisti jautrius dantis.

Neišsigąskite galimo dantenų kraujavimo

Kai dantenos natūraliai jautresnės nei įprastai, jos turi polinkį į uždegimą (gingvitą). Dėl šios priežasties atlikus higieną gali kamuoti dantenų kraujavimas. Išsigąsti nereikėtų, nes įvertinęs dantenų jautrumą, burnos higienistas paskirs specialų dantų skalavimo skystį, kuris numalšins šį nemalonų negalavimą, o su laiku kraujavimas visiškai praeis.
 
Svarbiausia, po procedūros nepamirškite laikytis klinikos „ForumDentis“ burnos higienisto nurodytų rekomendacijų ir tokiu būdu dar ilgai išsaugosite sveiką šypseną.

Registracija internetu