Kaip prižiūrėti dantis po implantacijos

Pasak odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistų, norint užtikrinti sėkmingą implanto prigijimą ir džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, labai svarbu po procedūros atsakingai laikytis ją atlikusio gydytojo rekomendacijų, o vėliau pasirūpinti tinkama ant implantų atkurtų dantų priežiūra.

Pirmąją parą po operacijos reikėtų vengti fizinio darbo, stengtis daugiau būti sėdimoje padėtyje, o atsigulus, tam, kad galva būtų aukščiau, pasidėti antrą pagalvę. 24 valandas po implantacijos patartina valgyti tik lengvą, minkštą, nekarštą maistą, kad netraumuotumėte žaizdos.
 
Pirmosiomis dienomis reikėtų itin saugoti operuotą vietą, kad jos nepažeistumėte. Negalima liesti žaizdos pirštais ir liežuviu. Pirmą parą po implantacijos taip pat negalima skalauti burnos. Vėliau 10 dienų burną reikėtų lengvai skalauti antiseptiniu skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje yra chlorheksidino. Tam, kad palaikyti gerą burnos higieną, skalauti patariama apie 10 kartų per dieną. Tinkama burnos higiena užtikrina greitesnį bei sklandesnį gijimą ir sumažina komplikacijų riziką. Praėjus keletui dienų operuotą vietą galima valyti minkštu šepetėliu ir gydytojo rekomenduota dantų pasta. Taip pat būtina kruopščiai valyti dantų implantų galvutes – jos turi būti švarios ir blizgėti.
 
Siekiant išvengti komplikacijų, po implantacijos reikėtų stengtis nepersišaldyti, pirmą savaitę po operacijos vengti fizinio krūvio, nesportuoti. Bent dvi paras po implanto įsriegimo reikėtų nerūkyti, nes rūkymas nulemia lėtesnį žaizdos gijimą, o kartais gali būti ir implantų neprigijimo priežastimi. 1–2 savaites rekomenduojama nevartoti alkoholinių gėrimų.
 
Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, jie ištirps savaime, tačiau esant diskomfortui, juos galima, o kartais – rekomenduotina pašalinti kaip ir netirpstančius siūlus po 10–14 dienų.
 
Išėmus siūlus, galima pradėti vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Ta puse, kurioje įsriegtas implantas 1–2 mėnesius kramtyti negalima, nes kramtymo jėga gali persiduoti implantams ir pakenkti jų prigijimui. Taip pat negalima nešioti į operuotą vietą besiremiančių išimamų protezų.
 
Kai ant implantų pritvirtinami dantų protezai, būtina užtikrinti kruopščią jų priežiūrą. Svarbu žinoti, kad dantų apnašas ir akmenys ant protezų kaupiasi lygiai taip pat kaip ir ant natūralių dantų. Todėl valymas minkštu dantų šepetėliu du kartus per dieną bei reguliarus tarpdančių praplovimas irigatoriumi turėtų tapti kasdiene rutina. Tarpdančių siūlas gali pažeisti minkštųjų audinių epitelinę jungtį ir sukelti uždegimą, todėl jo nerekomenduojama naudoti protezuotų dantų priežiūrai. Vietoj jo galima naudoti tarpdančių šepetėlius. Dantų pasta suvilgytu tarpdančių šepetėliu pirmiausia reikėtų gerai išvalyti tarpdančius, o tada valyti dantis įprastu dantų šepetėliu ir išskalauti burnos skalavimo skysčiu.
 
Reikėtų nepamiršti ir žalingų įpročių pavojaus – rūkančio žmogaus implantai linkę užsikrėsti dantenų ligomis, keliančiomis grėsmę implantacijos kokybei ir ilgaamžiškumui. Todėl rekomenduojama atsisakyti rūkymo ar bent sumažinti suvartojamo tabako kiekį.
 
Siekiant ilgalaikio rezultato, svarbu nepamiršti reguliariai ( kas 6 mėnesius arba dažniau, jei taip rekomendavo gydytojas) atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą ir kartą per metus apsilankyti kontroliniams vizitams pas implantaciją atlikusį specialistą.

Registracija internetu