Kaip paskatinti vaikus valytis savo dantis?

Norėdami paskatinti savo vaikus valytis dantis, dažnai aiškiname jiems apie bakterijas ir gąsdiname gydytoju odontologu. Kartais tai veikia, kartais – ne. Geriausias būdas susitarti – padaryti taip, kad dantų valymas taptų linksmu žaidimu, o ne kažkuo, ką reikia atlikti.

Skaitykite pasaką, kol vaikas valosi dantis

Pasaka yra stebuklingas būdas įjungti vaikų vaizduotę ir priversti juos susikaupti. Leiskite vaikui išsirinkti mėgstamą knygelę ir pažadėkite ją paskaityti vonios kambaryje, valantis dantis. Tai gali motyvuoti vaiką bent jau nukeliauti iki ten – o tai jau pusė darbo. Jei vaikas, besiklausydamas pasakos, pamiršta apie dantukų valymą, nuolat jam apie tai priminkite.

Leiskite vaikui išvalyti dantis ir savo mėgstamiausiam žaislui

Mokant vaikus valyti dantis, o vėliau – raginant tai daryti nuolat, teks apsišarvuoti kantrybe. Jei neskubate, į savo kantrybės ugdymo planą įtraukite ir žaidimą, kurio metu vaikas gali imituoti dantų valymą savo pliušiniam žaislui. Šio žaidimo metu raginkite vaiką pavalyti dantis žaisliukui, o po to sau. Tada vėl grįžkite prie žaisliuko ir taip toliau. Toks dantukų valymas užtruks, bet bus efektyvus. Kartais įkalbinėjimas nukeliauti į vonios kambarį gali trukti ilgiau, nei toks žaidimas.

Tegul vaikas mokosi valydamas Jūsų dantis, o Jūs valykite jo

Tai nėra pats patogiausias būdas išsivalyti dantis, bet jei matote, kad šiandien dantų valymosi drama kaip niekad audringa, pabandykite ir jį. Taip valant dantis bus juoko, o Jūsų dantys, tikriausiai, bus tik simboliškai pabrūžinti, bet pasistenkite bent jau Jūs vaiko dantis išvalyti kruopščiai. Savuosius galėsite išsivalyti ir vėliau.

Naujas dantų šepetėlis ir pasta

Nors su naujomis dantų valymosi priemonėmis dirbti tikrai daugiau motyvacijos, tačiau jos vaikams įdomios būna gana trumpą laiką. Siūlome vienu metu turėti kelis dantų šepetėlius ir pastas, iš kurių vaikas kaskart galės pasirinkti. Šis pasirinkimas suteiks daugiau motyvacijos nuoširdžiai padirbėti bent pusę dantų valymui skirto laiko.
 
Na, o pabaigai – svarbu nepamiršti vaikams paaiškinti, kodėl yra gerai valyti dantukus. Tai galite padaryti Jūs arba odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai reguliarių vaikų dantų apžiūros vizitų metu. Vaikų dantukus rekomenduojama apžiūrėti kas pusmetį – visai taip pat, kaip ir suaugusiųjų.

Registracija internetu