Ką svarbu žinoti prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis?

Nematomos dantų tiesinimo kapos – tai vienas šiuolaikiškiausių ortodontinio gydymo metodų, užtikrinančių maksimalų pacientų komfortą ir džiuginančią estetiką. Tačiau prieš pasirenkant šį dantų tiesinimo metodą, svarbu žinoti kelis dalykus, kuriems reikia pasiruošti, siekiant išvengti galimų komplikacijų bei norint kuo greičiau išgauti trokštamą rezultatą.

Kapų nešiojimas

Užsidėdami kapas, pradėkite nuo priekinių dantų, o nusiimdami – nuo galinių krūminių, taip pat stenkitės plokštelių nekąsti ir įsitikinkite, ar jos tinkamai prisispaudžia prie dantų. Kapas nešiokite bent 22 valandas per parą ir nusiimkite tik valgant, valantis dantis ar geriant įvairius gėrimus (išskyrus šaltą vandenį). Pradėjus nešioti naują rinkinį, geriausia tai daryti prieš naktį, kadangi kapų rekomenduojama nenuimti bent 6–7 valandas.
 

Kapų laikymas, išsaugojimas ir keitimas

Kapas būtinai laikykite tam skirtoje dėžutėje, kadangi būdamos kitose vietose jos gali lengvai pasimesti ar netgi sulūžti. Panaudotas plokšteles sudėkite į maišelį, kurį turėkite su savimi kito vizito metu pas gydytoją, o rinkinius keiskite pagal nurodymus bei eiliškumą.
 

Kapų priežiūra

Naudodami minkštą šepetėlį ir abrazyvių dalelių neturinčią švelnią dantų pastą, valykite kapas kiekvieną dieną nuplaunant tekančiu (tačiau ne karštu) vandeniu, taip pat galima naudoti specialius dezinfekcinius tirpalus.
 

Diskomfortas

Jeigu nešiojant kapas jaučiate maudimą ar padidėjusį jautrumą, galite burną skalauti drugnu druskos tirpalu arba silpnu antiseptiniu burnos skalavimo skysčiu. Esant šiurkštiems kapų kraštams, naudokite ortodontinį vašką.
 

Mityba ir kasdieniai įpročiai

Gydymo laikotarpiu rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų (ypač karštų, turinčių daug cukraus). Pavalgius, kapas ir jų dėžutę reikia išplauti po vėsiu vandeniu. Taip pat siekiant išvengti kapų spalvos pokyčių, rekomenduojama vengti rūkymo.
 

Burnos ertmės priežiūra

Ortodontinio gydymo metu, nusiėmus kapas kiekvieną rytą ir vakarą, dantys turėtų būti valomi su dantų pasta, paprastu ir tarpdančių šepetėliu, taip pat svarbu specialiomis priemonėmis valyti ir liežuvį. Tai rekomenduojama daryti ir po kiekvieno valgio ar užkandžiavimo, o jeigu tokios galimybės nėra – naudoti kramtomąją gumą arba burnos ertmę praskalauti vandeniu/skalavimo skysčiu.
 
Netaisyklingą dantų padėtį koreguokite su nematomomis dantų tiesinimo kapomis – registruokitės konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Forum Dentis“, kurioje suteiksime Jums visą reikiamą pagalbą.

Registracija internetu