Ką reikėtų žinoti po profesionalios burnos higienos procedūros?

Profesionali burnos higiena – viena iš svarbiausių dantų priežiūros procedūrų, kurią rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Svarbu išsiugdyti šį įprotį ir lankytis pas specialistus ne tik tada, kai atsiranda rimtų problemų, bet ir profilaktiškai. Tai padeda apsisaugoti nuo dantų ėduonies ir dantenų ligų. Vizito metu yra nuvalomos kietosios ir minkštosios apnašos, dantys nupoliruojami, o jautrių dantų kakleliai padengiami sudirgimą mažinančia fluoro pasta. Galiausiai burnos higienistas papasakoja, kaip prižiūrėti dantis savarankiškai namuose. Šiame straipsnyje dalijamės patarimais, ką reikia žinoti praėjus burnos higienos procedūrai.

Natūralu, kad išvalius burną nuo apnašų įvairiais odontologiniais instrumentais, dantys pasidaro jautresni, dantenos kraujuoja. Pasireiškia skausmas, kuris tam tikrais atvejais būna intensyvus ir greitai nepraeinantis, kartais nepadeda net ant dantenų tepami nuskausminamieji. Todėl burnos higienistai rekomenduoja išgerti skausmą malšinančius vaistus. Atlikus burnos higieną, odontologijos klinikos „Forum Dentis“ gydytojai pataria valandą nieko nevalgyti ir negerti, o per artimiausias 24 valandas apsiriboti vien tik švelniu ir minkštu maistu. Tačiau jeigu praėjus nustatytam laikui dantys vis dar išlieka jautrūs, tokį valgymo režimą galima pratęsti dviems paroms. Taip pat reikėtų vengti karšto maisto, kuris sukelia diskomfortą ir tirpdo vietinį fluorą.
 
Kasdienė ir efektyvi asmeninė burnos higiena yra būtina, norint turėti sveikus ir gražius dantis. Todėl pirmiausiai, remiantis gydytojų rekomendacijomis, po profesionalios burnos higienos procedūros svarbu dantis valytis šepetėliu, padengtu minkštais šereliais. Kol dar nepraėjo 24 valandos ir dantenos vis dar jautrios, tarpdančių galima nevalyti dantų siūlu. Tačiau kai jautrumo nebelieka, svarbu atidžiai išvalyti dantų tarpus, kuriuose dažniausiai kaupiasi apnašos.
 
Jeigu jaučiate, kad pristinga įgūdžių kasdienei burnos priežiūrai, mūsų odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai visada pasiruošę Jums padėti. Užsiregistruokite konsultacijai, kurios metu ne tik parodysime, kaip taisyklingai valytis dantis, bet ir parekomenduosime kokybiškų priemonių.

Registracija internetu