Gydytojas atvirai: 10 dantų tiesinimo mitų

Nors ortodontinio gydymo nauda neabejojame, ši gydymo sritis iki šiol lydima įvairių mitų, kurie ne tik klaidina, bet ir atbaido dalį pacientų nuo galimybės džiaugtis tiesiais dantimis! Ar pavyks juos paneigti?

1. Dantų tiesinimas – tik jaunimui.

Ortodontinis gydymas neretai atliekamas greičiau ir paprasčiau, jeigu taikomas pacientui, kurio žandikaulis vis dar auga. O ko tikėtis vėlesniame amžiuje? Jeigu manote, kad savo „auksinę progą“ išsitiesinti dantis jau praleidote, klystate! Šiandienos technologijų pagalba dantys ištiesinami net senjorams – tiesiog gydymas gali užtrukti keliais mėnesiais ilgiau.
 

2. Kreivi dantys yra tik estetinė problema.

Kreivi dantys apsunkina burnos priežiūrą, ypač tarpdančių valymą, todėl didėja įvairių dantų ir burnos ertmės ligų rizika. Tai – kur kas daugiau, nei tik estetinis defektas!
 

3. Ortodontinis gydymas – labai brangus.

Šiandien ortodontinis gydymas yra prieinamas visiems. Neskriauskite savo piniginės: galite rinktis lankstų atsiskaitymą dalimis ar išsimokėtinai.
 

4. Breketai yra vienintelė išeitis.

Breketai išties yra klasikinis ir efektyvus gydymo būdas, tačiau kelia nemažai nepatogumų: spaudžia, dirgina gleivinę ir labai krenta į akis. Kaip atsaką breketams, mokslininkai pristatė inovaciją – iš medicininio plastiko gaminamas nematomas dantų tiesinimo kapas, kurios yra labai komfortiškos, nesukelia dirginimo.

5. Tiesinant dantis, laukia dažni vizitai pas ortodontą.

Pasirinkimas – Jūsų rankose. Vizito dažnumo laikas priklauso nuo dantų tiesinimo metodo. Pavyzdžiui, pasirinkus breketus, kas 4-6 savaites teks apsilankyti pas ortodontą breketų paveržimui. Tuo tarpu tiesinant dantis kapomis, iš karto gausite visą kapų rinkinį, kurį reikės keisti nurodytu laiku: vizitai pas ortodontą bus labai reti.
 

6. Dantų tiesinimas labai pastebimas.

Jeigu baiminatės dėl iš tolo šviečiančių metalinių breketų verta pagalvoti apie diskretišką gydymą dantų tiesinimo kapomis.
 

7. Ortodontinis gydymas truks metų metus.

Viskas priklauso nuo individualios klinikinės situacijos, tačiau vidutinė gydymo trukmė breketais – 24 mėn., o kapomis – 18 mėn.
 

8. Turėsiu atsisakyti mėgstamo maisto.

Nebūtinai! Nors breketai išties verčia koreguoti savo meniu, vietoje jų galite rinktis ortodontinio gydymo priemones, kurias valgio metu reikia nusiimti ir džiaugtis ne ką prastesniais gydymo rezultatais!
 

9. Pablogės dantų ir burnos ertmės sveikata.

Maisto likučiai bei apnašos, kurių nepasiekia įprastas dantų šepetėlis ar tarpdančių siūlas – labai dažna ėduonies, gingivito, periodontito ir kitų ligų priežastis. Ypač didelė rizika tenka breketus nešiojantiems pacientams, todėl norint ne tik efektyvaus, bet ir nerizikingo ortodontinio gydymo, rekomenduojame rinktis tiesinimo kapas.
 

10. Po dantų tiesinimo dantys pagels.

Nuėmus breketus, dantų išvaizda nedžiugina: pastebima emalio pigmentacija, dantų spalvos netolygumai. Nešiojant nematomas dantų tiesinimo kapas, šios problemos išvengsite: jos dantų valymo metu nuimamos ir neapsunkina efektyvaus apnašų valymo.
 
Tikimės, kad pavyko išsklaidyti dažniausius mitus ir prietarus, susijusius su dantų tiesinimu. Jeigu apie komfortišką ortodontinį gydymą nematomomis kapomis norite sužinoti daugiau, susitikime „Forum Dentis“ klinikoje!

Registracija internetu