Estetinis dantų plombavimas ar dantų laminatės?

Sveika ir graži šypsena yra kiekvieno iš mūsų siekiamybė, tačiau bėgant laikui pastebime atsirandančius defektus, kuriems pakeisti ieškome įvairiausių būdų. Šiuolaikinė odontologija siūlo efektyvius šios problemos sprendimo būdus: estetinį dantų plombavimą arba dantų laminavimą. Visgi pacientams dažnai nėra aišku – kuo šie metodai skiriasi ir kurį iš jų rekomenduojama rinktis norint džiaugtis stulbinančiu rezultatu.

Estetinis dantų plombavimas – kas tai?

Siekiant atkurti anatominę dantų struktūrą: jų formą, dydį, spalvą, koreguoti padėtį ar kitus defektus, atliekamas estetinis plombavimas. Ši procedūra yra itin saugi bei greita, tausojanti esamus audinius ir užtikrinanti natūralų, o kartu – trokštamą rezultatą. Vizito metu gydytojas odontologas pasirūpina visišku paciento komfortu, todėl išvengiama skausmo ar kitų nemalonių pojūčių.

Dantų laminatės – kuo jos ypatingos?

Laminatės yra itin plonos (0,3–0,5 mm) plokštelės, kuriomis koreguojami įvairūs dantų netobulumai: pavyzdžiui, nuskilimai, nudilimai, spalvos pokyčiai, tarpai, netaisyklinga forma. Tokiu atveju laminatės užtikrina absoliučią estetiką, išsaugo turimus dantų audinius, o svarbiausia – ilgai tarnauja, nereikalauja ypatingos priežiūros.

Kurį metodą geriau pasirinkti?

Estetinis dantų plombavimas ir dantų laminavimas – procedūros, kurių metu užtikrinamas greitas atlikimas bei visiškas komfortas. Visgi svarstant, kurį metodą geriau pasirinkti, svarbu įsivertinti savo poreikius bei galimybes, atkreipti dėmesį į kiekvieno metodo esminius privalumus. Siekiant maksimaliai išsaugoti esamus audinius ir sutaupyti, rekomenduojama rinktis estetinį dantų plombavimą, tačiau jeigu norima rezultato ilgaamžiškumo, dantų laminatės bus puikus pasirinkimas.
 
Svarstote atkurti pažeistus dantų audinius ir nežinote, kurį būdą pasirinkti: estetinį plombavimą ar laminates? Registruokitės pirminei konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Forum Dentis“ ir gaukite profesionalų patarimus bei rekomendacijas.

Registracija internetu