Dantys po implantacijos: patarimai sėkmingam gijimui

Įsriegus dantų implantus, pacientai patiria įvairias emocijas: džiugina atkurta žavi šypsena, stebina sugrįžusi galimybė mėgautis mėgstamu maistu, o kompleksus dėl šveplavimo pašalina atkurta nepriekaištinga fonetika. Tačiau šias optimistiškas emocijas neretai lydi ir nerimas dėl gijimo laikotarpio. „Forum Dentis“ gydytojai dalinasi patarimais, kad atsigavimas po dantų implantacijos operacijos praeitų kuo sklandžiau.

Daugeliu atvejų implantai pilnai sugyja su kaulu per 3-5 mėnesius, tačiau šis laikotarpis kiekvienam – individualus. Labai jaudintis dėl gijimo procesų neverta: pasak gydytojų, šis laikotarpis kur kas paprastesnis, nei daugelis galvoja. O kad atsigavimas po implantacijos procedūros praeitų dar praprasčiau, dalinamės ypač vertingais patarimais:

1. Skirkite laiko kokybiškam poilsiui.

Viena iš geriausių dovanų sau ir savo organizmo gijimui – tiesiog ramus poilsis. Atsigaunant po dantų implantacijos, labai svarbu klausytis savo kūno signalų: jei pradedate jausti nuovargį, tai organizmo prašymas sulėtinti tempą. Pirmosiomis savaitėmis po operacijos venkite įtampos, nepersidirbkite, taip pat susilaikykite nuo didelio fizinio krūvio. Šios veiklos gali padidinti pooperacinių komplikacijų riziką.

2. Pirmomis dienomis rinkitės minkštą maistą

Po dantų implantacijos bene dažniausias gydytojui užduodamas klausimas – ką valgyti? Per pirmąsias 48 valandas po operacijos rekomenduojama vengti karšto ar aštraus maisto bei gėrimų, mat šie produktai gali sukelti kraujavimą, sudirginti operacijos vietą. Taip pat vos įsriegus implantą negalima skubėti prie kietų maisto produktų: intensyvūs žandikaulio judesiai taip pat gali sudirginti operacijos sritį. Iš pradžių valgykite tik minkštą maistą: košes, rinktas sriubas, sultinius. Kai pjūvis užgis, galite palaipsniui pereiti prie kietesnių produktų, tačiau būtinai laikykitės gydytojo odontologo nurodymų.

3. Gerkite daug vandens

Tinkama hidratacija visada yra svarbi, ypač įdėjus dantų implantus patariama gerti dar daugiau vandens. Tik geriant pakankamai skysčių, kūnas gali pašalinti toksinus, kurie lėtina ir net komplikuoja gijimo procesą. Taip pat, bent 2 savaites po implantacijos, gydytojai įspėja vengti kofeino ir alkoholio: abi šios medžiagos pasižymi dehidratacinėmis savybėmis ir gali pakenkti implantų gijimui.

4. Burną skalaukite druskos tirpalu

Prieš tai pasitarus su gydytoju odontologu, po daugelio burnos operacijų ir procedūrų rekomenduojama skalauti burną švelniu druskos tirpalu (maždaug 1 šaukštelis stiklinei šilto vandens). Tokiu būdu sumažėja bakterijų kiekis burnoje, nesukeliamas pjūvio dirginimas, efektyviai raminami sujautrėję burnos audiniai, malšinami uždegiminiai procesai. Skalaukite burną maždaug 30 sekundžių ir išspjaukite. Šią procedūrą kartokite kelis kartus per dieną.

5. Nerūkykite

Rūkymas kenkia burnos būklei ir bendrai sveikatai, net jeigu nebuvo atlikta jokia chirurginė operacija. Tačiau įsriegus dantų implantus, šis žalingas įprotis yra dar pavojingesnis: nikotinas riboja audinių, taip pat ir kaulų, aprūpinimą gijimui būtinu deguonimi, todėl sulėtina ir komplikuoja sveikimo procesą. Būtent todėl gydytojai odontologai rekomenduoja susilaikyti nuo rūkimo bent jau gijimo laikotarpiu.
 
Laikantis visų gydytojų nurodymų, galėsite būti ramūs ir užtikrinti dėl gijimo procesų. O jeigu po dantų implantacijos jaučiate nemalonius simptomus ar tiesiog norite pasitarti, „Forum Dentis“ komanda visada laukia Jūsų!

Registracija internetu