Dantų tiesinimo kapų priežiūra

Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, ortodontinis gydymas dantų tiesinimo kapomis yra kur kas komfortiškesnis nei breketais – tai itin patikimas metodas, garantuojantis džiuginančius rezultatus nešiojant prietaisus bent 22 valandas per parą. Visgi, norint turėti tvarkingai atrodančią šypseną, svarbu užtikrinti tinkamą kapų priežiūrą: kviečiame susipažinti plačiau.

Kodėl kapas reikia valyti?

Tinkama dantų tiesinimo kapų priežiūra yra būtina, kadangi to nedarant prietaisuose pradeda kauptis įvairūs mikroorganizmai/bakterijos, galinčios sukelti dantų ir dantenų ligas. Taip pat ilgainiui atsiranda ir vizualiai matomų pasikeitimų – kapos pagelsta, praranda savo skaidrumą, ima atrodyti neestetiškai.
 
Kaip tinkamai prižiūrėti dantų tiesinimo kapas?
 
Siekiant tinkamai prižiūrėti ortodontinius prietaisus, rekomenduojama vadovautis keliais svarbiais žingsniais.
 

  • Prieš valgant maistą/geriant gėrimus (išskyrus šaltą vandenį) ir valantis dantis, kapas išsiimkite.
  • Išsiėmus kapas, laikykite jas specialioje dėžutėje – nedėkite jų ant stalo ar į kišenę, rankinę, kuprinę, kadangi tokiu atveju gresia tam tikri pavojai (lūžiai, išsikraipymai).
  • Kapas kiekvieną dieną (ryte/vakare) valykite su dantų šepetėliu ir neabrazyvia pasta bei nuplaukite po tekančiu vėsiu (ne karštu!) vandeniu. Taip pat galima naudoti specialias tabletes, kristalus, antibakterinius valiklius, užtikrinančius maksimalią švarą.

 
Turite daugiau klausimų, susijusių su dantų tiesinimo kapų priežiūra ar jų nešiojimu? Registruokitės konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Forum Dentis“, kurioje dirbantys gydytojai suteiks visą reikalingą informaciją. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu