Dantų tiesinimo kapų priežiūra. Ko nereikia pamiršti?

Pasak odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistų, dantų tiesinimas kapomis – vienas efektyviausių dantų tiesinimo būdų, tačiau maksimaliam estetiniam rezultatui pasiekti reikia ypatingos paciento kantrybės ir kruopštumo. Kapos turi būti nešiojamos apie 20-22 valandas per parą, todėl, siekiant išvengti jų deformacijos, skaidrumo praradimo, spalvos pokyčių, o taip pat užkirsti kelią bakterijų kaupimuisi, dantenų ir dantų ligoms, labai svarbu jas prižiūrėti tinkamai. Pasirinkusiems dantų tiesinimą kapomis, patyrę odontologai primena kapų priežiūrai svarbius dalykus.

Gydytojai dantų tiesinimo kapas rekomenduoja laikyti specialioje joms skirtoje dėžutėje, o kaskart jas išsiėmus, praskalauti drungnu tekančiu vandeniu. Patariama kaskart praskalauti ir kapų laikymo dėžutę. Siekiant išvengti formos pokyčių, tiesinimo kapų negalima skalauti karštu vandeniu.
 
Kiekvieną vakarą, naudojant minkštą dantų šepetėlį ir švelnią dantų pastą ar natūralų, bekvapį muilą, kapas būtina kruopščiai išvalyti iš viršaus ir apačios, o tada praskalauti vėsiu tekančiu vandeniu. Rekomenduojama kapų valymui turėti atskirą dantų šepetėlį. Tam, kad išvengti kapų pažeidimų ar spalvos pokyčių, jų valymui negalima naudoti kieto šepetėlio, abrazyvių dalelių turinčios dantų pastos, spalvoto muilo ar kitų galinčių kapas nudažyti priemonių.

Svarbu atminti, kad neišsiėmus tiesinimo kapų, galima gerti tik vėsų vandenį. Visais kitais atvejais valgant ar geriant, būtina jas išsiimti. Vėl uždedant kapas, jos visada būtų kruopščiai išvalytos ar praskalautos vėsiu vandeniu, kad nesikauptų apnašos ir bakterijos.
 
Rūkymas, kramtomoji guma, didelę pigmentaciją turintys produktai gali nulemti kapų elastingumo, formos ir spalvos pokyčius, todėl, nešiojant kapas, patariama šių dalykų vengti.
 
Tiesinant dantis kapomis, ypatingai svarbi ir burnos ertmės higiena. Rytais ir vakarais, išėmus kapas, tarpdančių siūlu, dantų pasta ir minkštu dantų šepetėliu, būtina kruopščiai išvalyti dantis, taip pat nuvalyti liežuvio paviršių. Rekomenduojama dantis išsivalyti po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, o jei to negalite padaryti – kruopščiai išskalauti burną vandeniu ar skalavimo skysčiu.

Odontologijos klinika „Forum Dentis“ specialistai pabrėžia, kad dantų tiesinimas kapomis – tai bendras gydytojo ir paciento darbas, kurio rezultatui paciento kruopštumas ir atsakingas požiūris turi didžiulę reikšmę.

Registracija internetu