Dantų tiesinimo kapos ar breketai?

Dauguma pacientų, norėdami turėti tiesią šypseną, vis dažniau renkasi nematomas dantų tiesinimo kapas, o kita dalis pasilieka prie tradicinių breketų – tai du populiarūs ortodontiniai prietaisai, užtikrinantys norimus rezultatus. Atsakant į klausimą, kuris metodas yra geresnis, svarbu atsižvelgti į korekcijos lygį, gyvenimo būdą, amžių: kviečiame susipažinti plačiau.

Dantų tiesinimo kapos: privalumai ir trūkumai

Dantų tiesinimo kapos – tai skaidrios plokštelės, gaminamos pagal individualius paciento duomenis ir užtikrinančios visišką estetiką bei nešiojimo komfortą. Pasirinkus šį ortodontinio gydymo būdą, nereikia keisti savo mitybos įpročių, gyvenimo būdo, taip pat garantuojami retesni vizitai pas gydytoją, nesudėtinga priežiūra. Specialaus plastiko kapos puikiai tinka ir alergiškiems žmonėms.
 
Specialistai atkreipia dėmesį, kad motyvacija yra vienas pagrindinių reikalavimų, kadangi kapas reikia nešioti bent 22 valandas per parą – priešingu atveju gydymas gali užsitęsti ilgesnį laiką, nei suplanuota. Be to, siekiant kokybiško rezultato, svarbu kapas išsiimti valgant/geriant (išskyrus šaltą vandenį), po kiekvieno valgio išsivalyti dantis bei užtikrinti gerą pačių prietaisų priežiūrą.

Dantų breketai: privalumai ir trūkumai

Breketai – tai tradicinis dantų tiesinimo būdas, tinkantis gydyti tiek lengvesnius, tiek sudėtingesnius atvejus. Kadangi šie ortodontiniai prietaisai nuimami tik su gydytojo pagalba, jų nereikia nuolatos prisiminti užsidėti, taip pat suteikiama galimybė mėgautis mėgstamais gėrimais. Breketai yra finansiškai palankesnis sprendimais nei dantų tiesinimo kapos.
 
Garantuodami džiuginančius rezultatus, breketai sukelia ir nemažai iššūkių, iš kurių pagrindiniai yra diskomfortas vidinėje burnos ertmės dalyje, lengvai matomi estetiniai pasikeitimai, dažni vizitai pas gydytoją. Taip pat pasirinkus šį ortodontinio gydymo būdą patariama vengti kietų ar tarp dantų stringančių maisto produktų.
 
Svarstote apie ortodontinį gydymą, tačiau nežinote, kurį būdą pasirinkti – dantų tiesinimo kapas ar breketus? Tuomet kviečiame registruotis pirminei konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Forum Dentis“, kurioje dirbantys gydytojai, įvertinę Jūsų burnos ertmės būklę, pateiks patį priimtiniausią variantą. Laukiame atvykstant!

Registracija internetu