Dantų tiesinimo kapomis privalumai ir trūkumai

Ortodontinis dantų tiesinimas jau daugelį metų grąžina pacientams tiesias šypsenas. Dabar be breketų egzistuoja dar vienas, pacientų pamėgtas būdas – dantų tiesinimas nematomomis dantų tiesinimo kapomis. Visos kapos yra individualios, pritaikytos kiekvienam pacientui atskirai. Tam, kad būtų lengviau apsispręsti dėl šio ortodontinio tiesinimo būdo, šiame klinikos „ForumDentis“ tekste pateikiame privalumų ir trūkumų sąrašą.

Kas yra nematomos dantų tiesinimo kapos?

Dantų tiesinimo kapos yra dantų tiesinimui naudojamos skaidrios restauracijos. Dantų tiesinimo metu kapos dedamos ant dantų, taip sukuriama švelni spaudimo jėga ir dantys po truputį stumiami į taisyklingas vietas.
 
Kapos sukuriamos pagal kiekvieno paciento individualią dantų anatomiją, todėl puikiai dera prie dantų. Jų komplektai (viršutinio ir apatinio žandikaulio) nuolat keičiami. Vienas kapų komplektas nešiojamas 7–14 dienų ir po to keičiamas į naują komplektą.
 
Kapos taiso dantų tarpelius, tiesina susigrūdusius, kreivus dantis, kryžminį ir atvirą sukandimą.

Dantų tiesinimo kapomis privalumai

Norintiems neskausmingo ir estetiško būdo susigrąžinti tiesią šypseną, daug keliaujantiems, mažai laiko dažniems vizitams pas ortodontą turintiems pacientams kapas rinktis labiausiai rekomenduojama. Viso gydymo metu kapos labai sunkiai matosi aplinkiniams, jas nešiojant nereikia keisti gyvenimo būdo, atsisakyti mėgstamo maisto.
 
Kapos tinka tiek lengvesniais, tiek sudėtingesniais dantų tiesinimo atvejais. Jos nesukelia tokio skausmo, kokį sukelia breketai. Taip pat kapos puikiai tinka alergiškiems žmonėms, kadangi yra pagamintos iš specialaus medicininio plastiko. Todėl kapas nešiojantiems pacientams nesudėtinga prie jų priprasti, o galiausiai – ir visai pamiršti, kad jas nešioja.

Dantų tiesinimo kapomis trūkumai

Dantų tiesinimo kapos – brangesnis dantų tiesinimo būdas lyginant su breketais. Visgi pacientai sutinka, kad kapų teikiamas komfortas, greitesnis gydymas, nesudėtinga priežiūra daugeliu atvejų daug svarbiau nei kaina, tad kapos tikrai to vertos.
 
Gydytojai atkreipia dėmesį ir į tai, kad nepareigingas nešiojimas, elastinių gumyčių atsisakymas gali lemti gydymo komplikacijas – tuomet gydymo laikotarpis užsitęsia ilgiau nei tikėtasi.
 
Jei vis dar abejojate, ar verta, kviečiame atvykti į konsultaciją su kompetentingais specialistais klinikoje „ForumDentis“. Čia Jums viską paaiškinsime, išsklaidysime abejones ir kartu žengsime pirmąjį žingsnį tiesesnės šypsenos link!

Registracija internetu