Dantų tiesinimo ABC: ką būtina žinoti nešiojant kapas?

Jeigu svajojate apie tiesius, taisyklingus dantis ir žavią šypseną, tiesinamosios dantų kapos – geriausias pasirinkimas. Skirtingai nei breketai, jos yra nematomos ir užtikrina greitai pastebimus rezultatus.

Pasak odontologijos klinikos „Forum dentis“ specialistų, šį dantų tiesinimo būdą rekomenduojama rinktis pareigingiems pacientams, pasiryžusiems laikytis gydytojo rekomendacijų ir suprantančių, kad dantų tiesinimo kapų priežiūra reikalauja ypatingo kruopštumo, o atsakingas požiūris yra vienas svarbiausių veiksnių, siekiant maksimaliai efektyvaus rezultato. Gydytojai primena, ką reikėtų žinoti nešiojantiems kapas žmonėms.

Gydymo pradžia

Užsidėti kapas reikėtų pradėti nuo priekinių dantų, užsidedant jas – nekąsti. Svarbu įsitikinti, kad kapos gerai prigludo prie dantų paviršių – tarp danties ir kapos turi nelikti tarpelio. Kramtomuosius dantų paviršius galima paspausti pirštais, tam galima naudoti ir silikoninius kramtukus. Nuiminėti kapas reikėtų pirmiausia nuo galinių krūminių dantų.
 
Pirmą kartą užsidėjus kapas, gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, tiesinami dantys gali būti skausmingi. Po kelių dienų dantys prisitaiko prie naujų kapų ir nemalonūs pojūčiai pranyksta. Dantų tiesinimo kapos dažniausiai keičiamos kas dvi savaites. Skausmas ir diskomfortas jaučiamas kiekvieną kartą užsidėjus naujas kapas tol, kol dantys prie jų pripranta.

Gydymo pradžia

Disciplina

Nors kapos yra nuimamos, ir gali kilti noras nusiimti dažniau nei derėtų, reikėtų atminti, jog rekomenduojama jas nešioti 22 valandas per parą.
 
Išsiimti kapas reikia tik valgant, valantis dantis ar geriant įvairius gėrimus, išskyrus vėsų vandenį (karšti gėrimai gali turėti įtakos kapų formos pokyčiams, turintys cukraus – skaidrumo praradimui). Nuo kapų nešiojimo trukmės tiesiogiai priklauso gydymo rezultatas. Nešiojant kapas trumpiau nei 20 valandų, gydymo rezultatas tampa sunkiai prognozuojamu, gali nebetikti jau pagamintos sekančios kapos, tad gali tekti keisti gydymo planą.

Laikymas

Dantų tiesinimo kapas patariama laikyti specialioje dėžutėje. Kiekvieną kartą kapas išsiėmus, reikėtų jas nuplauti po vėsiu tekančiu vandeniu, taip pat išplauti ir kapų laikymo dėžutę. Kiekvieną vakarą kapas reikia kruopščiai išvalyti minkštu dantų šepetėliu ir švelnia dantų pasta, neturinčia abrazyvių dalelių ir nuplauti po vėsiu tekančiu vandeniu. Kapų plovimui negalima naudoti karšto vandens, nes, kaip minėta, dėl jo gali atsirasti kapų formos pokyčiai. Tinkama dantų tiesinimo kapų priežiūra neleidžia kauptis apnašoms ir bakterijoms.

Higiena ir kontraindikacijos

Svarbu žinoti, kad su kapomis negalima rūkyti, nes rūkymas gali išprovokuoti kapų spalvos, elastingumo pokyčius.
 
Gydymo laikotarpiu svarbu laikytis kruopščios burnos ertmės higienos. Ryte ir vakare, išsiėmus kapas, dantys turi būti valomi naudojant tarpdančių siūlą, dantų pastą ir dantų šepetėlį, reikėtų nuvalyti ir liežuvio paviršių. Rekomenduojama dantis išsivalyti dantų pasta ir šepetėliu po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, o jei tokios galimybės nėra, bent praskalauti burną vandeniu ar skalavimo skysčiu. Kapos, prieš jas uždedant, taip pat turi būti kruopščiai išvalytos.

Reguliarūs vizitai pas odontologą

Siekiant efektyvaus rezultato, svarbu nepamiršti kas 4-6 savaites apsilankyti pas odontologą. Vizitų metu specialistas įvertina dantų būklę, pokyčius, įsitikina, ar viskas vyksta taip, kaip numatyta. Kiekvieno vizito metu pacientas gauna keletą kapų ir jų nešiojimo instrukcijas.
 
Jei dantų tiesinimo kapomis metu atliekate profesionalią burnos higieną, informuokite apie tai specialistą, kad procedūros metu nebūtų pažeistos ant dantų esančios sagutės. Nešiojant kapas nerekomenduojama plombuoti dantų, nes po plombavimo kapos gali nebetikti. Jei ši procedūra visgi yra būtina, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ortodontu.

Svajonių išsipildymas

Jeigu jau seniai svajojate apie tiesius dantis, apsilankykite odontologijos klinikoje „Forum dentis“. Ilgametę patirtį turintys gydytojai odontologai parinks jums tinkamiausią dantų tiesinimo metodą ir sudarys individualų gydymo planą, kad kuo greičiau galėtumėte džiaugtis gražia šypsena. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu