Dantų priežiūra po balinimo procedūros. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Ko gero kiekvienas iš mūsų yra pasvajojęs apie baltus dantis. Tačiau net ir atlikę dantų balinimo procedūrą, bet po jos nesilaikydami tam tikrų taisyklių, išsvajotu dantų grožiu džiaugsitės trumpai. Taigi, kaip reikėtų elgtis, atlikus dantų balinimą?

Dantų spalvą labiausiai lemia po emaliu esančios minkštesnės už kaulą medžiagos – dentino spalva. Jei šis iš prigimties yra gelsvas, tai ir dantys bus gelsvos spalvos. Tačiau nemažai įtakos dantų spalvai turi ir mūsų įpročiai bei gyvenimo būdas.
 
Dantų balinimas – tai cheminis procesas, kuriuo metu panaikinamos dantų pigmentinės dėmės, nulemtas rūkymo, dažno kavos, arbatos, raudono vyno ir kitų dažančių produktų vartojimo. Profesionalus dantų balinimas gali būti atliekamas kapomis namuose arba padedant specialistui kabinete.
 
Nesvarbu, kurį iš šių būdų pasirinksite, po balinimo Jums teks laikytis kai kurių svarbių taisyklių.

Tad, kokios jos?

  • Jeigu rūkote, pasistenkite to nedaryti bent 14 d. po procedūros.
  •  

  • Tiek pat laiko venkite dažančių maisto produktų ir gėrimų: uogų, šviežiai spaustų sulčių, burokėlių, arbatos, kavos, raudonojo vyno.
  •  

  • Jeigu jaučiate dantenų jautrumą, dantų valymo metu stenkitės neprisiliesti šepetėliu prie sudirgintų vietų. Dantų jautrumas prisilietimams, karštam arba šaltam maistui yra natūrali reakcija po balinimo procedūros. Jis paprastai praeina po kelių dienų. Tačiau, jei jautrumas yra labai stiprus, arba trunka ilgiau nei kelias dienas, kreipkitės į gydytoją odontologą.

 
Siekiant geriausio rezultato, prieš dantų balinimą reikėtų atlikti profesionalią dantų higieną, o po jos – dantų spalvą palaikyti specialia dantų pasta ir kitomis gydytojo rekomenduotomis priemonėmis.
 
Norėtumėte, kad Jūsų dantys būtų baltesni? Užsukite į odontologijos kliniką „Forum Dentis“ ir mūsų specialistai apžiūrės Jūsų dantis, pasiūlys tinkamiausią dantų balinimo metodą, primins, ką reikia žinoti prieš dantų balinimą ir po jo, o taip pat atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Registracija internetu