Dantų laminatės. Kodėl verta rinktis šį estetinės dantų korekcijos būdą?

Nuskilę dantys ar spalvos pakitimai ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali sumažinti pasitikėjimą savimi ar sukelti problemų bendraujant su žmonėmis. Greitas būdas atkurti dantų grožį – tai restauruoti pažeistus dantis laminatėmis.

Dantų laminatės yra puikus būdas sukurti baltą šypseną, ypač tuo atveju, jeigu jūsų natūralūs dantys yra nuskilę, netaisyklingų formų arba negali būti balinami. Gydytojas odontologas dantų laminatėmis gali nesunkiai pakoreguoti jūsų natūralių dantų formą ir spalvą.
 
Didžiausias laminančių pliusas yra tas, kad idealia šypsena galima džiaugtis vos po poros vizitų. Be to, dantų laminatės yra gaminamos iš keramikos, todėl dantys atrodys itin natūraliai, o jų spalva metams bėgant nepakis.
 
Vis dar gajus mitas, jog prieš dedant dantų laminates pašalinamas natūralus dantų emalio sluoksnis, o patys dantys yra smarkiai nušlifuojami, todėl jie niekuomet nebebus tokie, kokiais buvo. Vis tik šiandien šis dantų korekcijos būdas smarkiai pasistūmėjo į priekį – dantų šlifuoti arba visai nereikia, arba tai daroma labai minimaliai, išsaugant kone visus danties audinius.
 
Dantų laminatės pacientams rekomenduojamos priklausomai nuo jų dantų būklės. Dažniausiai dantų laminates renkasi žmonės su šiomis problemomis:
 

  • Nuskilę dantys. Dantų laminatėmis galima uždengti dantis, turinčius smulkių nuskilimų ar įtrūkimų. Tokia dantų restauracija yra pakankama, kad natūralaus danties struktūra būtų sutvirtinta ir jis laikui bėgant nepatirtų naujų pažeidimų.
  •  

  • Tarpas tarp dantų. Nedidelius tarpelius tarp priekinių dantų taip pat galima koreguoti parenkant šiek tiek platesnes laminates negu jūsų dantys. Dantų laminatėmis taip pat galima sukurti proporcingą šypseną, kuomet kiekvieno danties forma ir dydis atitinka šalia esančio.
  •  

  • Šiek tiek kreivi dantys. Ideali šypsena pasižymi taisyklingu sąkandžiu bei tiesiais priekiniais dantimis. Tačiau ne kiekvienam žmogui pasiseka turėti tokią šypseną natūraliai. Jeigu jūsų dantys yra tik nežymiai kreivi, šią problemą galima pakoreguoti dantų laminatėmis su minimalia intervencija. Toks dantų korekcijos būdas yra kur kas greitesnis nei dantų tiesinimas kabėmis.
  •  

  • Spalvos pakitimai. Dantų emalio spalva gali pakisti dėl įvairių priežasčių, įskaitant tam tikrus medikamentų, gėrimų ir maisto produktų vartojimą. Tokio tipo spalvos pakitimus pataisyti vien tik dantų balinimu gali būti sudėtinga. Be to, ne kiekvieno paciento dantis iš viso galima balinti. Būtent tokiu atveju geriausia rinktis dantų laminates, uždengiant pageltusius dantis.

 
Profesionalūs odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai padės nuspręsti, ar dantų laminatės yra jums tinkamiausias sprendimas. Kiekvieno paciento poreikiai skiriasi, todėl užsiregistruokite nemokamai konsultacijai jau dabar, kad galėtumėte aptarti savo asmeninius pageidavimus, procedūros kainą ir kitus svarbius dalykus su gydytoju odontologu.

Registracija internetu