Dantų laminatės – ilgaamžės šypsenos garantas?

Šiuolaikinėje odontologijoje tobulą šypseną susikurti galima su dantų laminatėmis (kitaip ši procedūra vadinama mikroprotezavimu). Iki šiol gydytojai girdi daugybę neteisingos informacijos apie laminates, todėl šiame klinikos „ForumDentis“ straipsnyje dalinamės naudinga informacija, kuri padės suprasti laminačių paskirtį.

Kas yra laminatės?

Dantų laminatės yra plonos, iš specialaus keraminio pluošto pagamintos plokštelės, dedamos ant dantų paviršiaus siekiant paslėpti vizualiai matomus dantų trūkumus. Dėl itin tikroviškos išvaizdos, ilgaamžiškumo, tvirtumo laminatės yra viena iš populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Jos pasitelkiamos tiek smulkioms, tiek didesnėms dantų paviršiaus korekcijoms atlikti.
 
Laminatėms gaminti dantų technikai naudoja aukštos kokybės odontologines medžiagas (pavyzdžiui, kompozitą arba porcelianą), todėl su jos puikiai prisitaiko prie natūralios dantų struktūros ir paslepia įvairius estetinius trūkumus – dantų paviršiaus įskilimus, įtrūkimus, tarpelius tarp dantų. Be to, su laminatėmis dantys atrodo baltesni ir labiau išpuoselėti.

Kada reikia laminačių?

Laminatės pasitelkiamos skirtingoms problemoms maskuoti: nulūžusiems ar nuskilusiems dantims atstatyti, tarpams tarp dantų, dėmelėms, keičiančioms dantų spalvą, užmaskuoti. Laminatėmis galima taisyti ir netaisyklingai susiformavusius dantis.
 
Svarbu atminti, kad laminatės rekomenduojamos tik pacientams su sveikais dantimis. Tai reiškia, kad prieš dedantis laminates reikėtų išsigydyti ėduonį ir kitas burnos ertmės bei dantenų ligas. Taip yra todėl, kad prieš dedant laminates dantų emalio paviršius nežymiai nušlifuojamas.
 
Dantų laminatės naudojamos tik estetiniams tikslams – sveikų dantų išvaizdos tobulinimui, bet ne dantų ligų gydymui, kurios dažnai tampa pageltusių ar nudilusių dantų priežastimi.

Kaip atliekama procedūra?

Pirmojo vizito metu viskas prasideda nuo atviro pokalbio su gydytoju – išsiaiškinami paciento poreikiai, įvertinama dantų būklė (sukandimas, šypsenos linija, dantenų tipas, periodonto būklė, dantų spalva ir padėtis lanke), padaromos rentgeno nuotraukos.
 
Tuomet vietoj įprastp dantų atspaudų nuėmimo per kelias minutes su moderniu intraoraliniu skeneriu nuskenuojamas ir išsaugomas dantų vaizdas, kuris siunčiamas dantų technikų laboratorijos specialistams. Pagal šį vaizdą ir gydytojo nurodymus, laboratorijos specialistai sukuria Jūsų laminates.
 
Laminatės ypatingos tuo, kad suteikia rezultatus gana greitai – jau pirmosiomis savaitėmis uždėjus laminates džiaugsitės gerokai patobulėjusia šypsenos išvaizda.
 
Kviečiame dantų laminatės išbandyti klinikoje „ForumDentis“. Patyrę specialistai atsakys į visus klausimus, suteiks naudingų rekomendacijų ir kruopščiai atkurs Jūsų šypseną laminatėmis!

Registracija internetu