Dantų implantacija. Kaip atrodo ši procedūra?

Dantų implantacija apipinta įvairiais mitais, dėl kurių žmonės dažnai ją atidėlioja. Pacientai kartais galvoja, kad tai skausminga procedūra, kuriai reikės skirti daug laiko bei lėšų ir galų gale implantai gali neprigyti. Iš tiesų viskas yra šiek tiek kitaip. Pateikiame keletą faktų, kurie gali padėti susidaryti teisingą nuomonę apie dantų implantacijos procedūrą.

Visų pirma, dantų implantacija nėra skausminga, kaip kartais yra manoma. Prieš procedūrą yra atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl operacijos metu pacientas jaučia tik adatos dūrį, o vėliau – nedidelę vibraciją į kaulą. Po procedūros dažnai pacientui net neprireikia skausmą malšinančių vaistų.
 
Antra, danties implantacijai, jei netenka priauginti sunykusio žandikaulio kaulo, užtenka dviejų apsilankymų odontologijos klinikoje.
 
Prieš pradedant dantų implantavimą, gydytojas atlieka išsamią paciento burnos ertmės diagnostiką, įvertina jo žandikaulio būklę, nustato žandikaulio tankį ir anatomiją. Jei yra būtinybė, prieš dantų implantavimą šalinami sugedę ar pažeisti dantys. Dantų šalinimas ir implanto įsriegimas gali būti atliekamas vieno vizito metu – tokia procedūra vadinama vienmomente implantacija.
 
lgiau odontologijos klinikoje teks lankytis, jei implantui įsriegti nepakanka žandikaulio kaulo ir reikės atlikti žandikaulio augmentacijos procedūrą.
 
Pirmosios implantacijos dalies – chirurginio etapo metu į paciento žandikaulį yra įsriegiamas iš titano pagamintas implantas. Titanas yra biologiškai su žmogaus organizmu suderinama medžiaga, todėl nesukelia alerginių ar atmetimo reakcijų ir idealiai prisitaiko prie kiekvieno žmogaus organizmo. Pasirinkus kokybiškus implantus ir profesionalią odontologijos kliniką, implanto atmetimo atvejų pasitaiko labai retai.
 
Vėliau prie implanto pritvirtinamas laikinas dantų vainikėlis, kuris yra toks pat tvirtas, kaip ir natūralūs dantys, todėl, laukiant, kol bus pagamintas nuolatinis vainikėlis, pacientui nereikia keisti mitybos įpročių, galima nevaržomai šypsotis ir bendrauti.
 
Įsriegus implantą, žandikaulyje vyksta jo prigijimo procesas, kuris paprastai trunka 2-3 mėnesius.
 
Implantui prigijus yra atkuriama matoma danties dalis – tai vadinama protezavimu. Specialistas ant danties implanto pritvirtina individualiai pagal dantų atspaudus pagamintą nuolatinį vainikėlį.
 
Nuolatiniai implantai yra gaminami iš cirkonio oksido, kuris suteikia galimybę sukurti nesiskiriančius nuo natūralių dantis. Štai ir viskas – galima džiaugtis nauju dantimi, puikia estetine išvaizda ir akivaizdžiai pagerėjusia gyvenimo kokybe.
 
Jei turite daugiau su implantavimu susijusių klausimų, susisiekite su odontologijos klinikos „ForumDentis“ specialistais, kurie mielai suteiks Jums dar daugiau informacijos.

Registracija internetu