Dantų balinimas yra viena iš populiariausių estetinės odontologijos procedūrų, padedančių atkurti šypsenos baltumą. Dėl kavos, arbatos, raudono vyno, tabako vartojimo dantys gali įgauti gelsvą ar pilkšvą atspalvį, todėl vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip juos pašviesinti. Tačiau kyla klausimas – ar šis metodas tikrai veiksmingas bei saugus? Svarbu suprasti, kaip išvengti galimų šalutinių poveikių, kaip išlaikyti ilgalaikį rezultatą ir kokiais atvejais balinimo reikėtų vengti.
Skirtingi dantų balinimo metodai – gydytojo kabinete ir namuose
Dantų balinimas yra saugi ir veiksminga procedūra, jeigu atliekama tinkamai, laikantis specialistų rekomendacijų. Tai gali būti atliekama tiek gyd. odontologo kabinete, tiek namuose naudojant individualiai pritaikytas kapas su specialiu balinimo geliu.
- Dantų balinimas gydytojo kabinete. Atliekant dantų balinimą lazeru gyd. odontologo kabinete, naudojamos stipresnės koncentracijos medžiagos, kurios aktyvuojamos lazeriu. Tai vienas greičiausių ir efektyviausių būdų pašviesinti dantis vos per vieną vizitą. Kadangi procedūrą atlieka specialistas, ji yra visiškai saugi.
- Dantų balinimas namuose. Balinimas namuose yra atliekamas kapomis, kurios būna pagamintos pagal individualius paciento duomenis – jas reikia nešioti bent kelias valandas per dieną arba per naktį, o rezultatai pastebimi jau po kelių savaičių. Naudojamų balinimo priemonių koncentracija yra švelnesnė, todėl ši technika nėra žalinga.
Rekomendacijos, padedančios išvengti galimų komplikacijų
Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti laikinas dantų/dantenų jautrumas, todėl siekiant to išvengti svarbu pasirinkti tinkamą balinimo metodą. Po balinimo reikėtų vengti itin karšto, šalto maisto ir gėrimų, kurie gali sukelti diskomfortą. Taip pat rekomenduojama naudoti remineralizuojančias dantų pastas, padedančias stiprinti emalį. Jeigu balinimas atliekamas namuose, būtina tiksliai laikytis nurodymų dėl gelio kiekio ir nešiojimo trukmės – tai užtikrins maksimalų saugumą ir geriausius rezultatus.
Kaip išlaikyti ilgalaikį rezultatą?
Kad balinimo efektas išliktų kuo ilgiau, svarbu laikytis tinkamos burnos higienos ir atsisakyti dažančių maisto produktų – tokių, kaip kava, arbata, raudonas vynas, gazuoti gėrimai. Taip pat reikėtų reguliariai valyti dantis, naudoti siūlą ir lankytis profesionaliai burnos higienai bent du kartus per metus. Be to, jeigu balinimas buvo atliktas kapomis, gydytojas gali rekomenduoti periodiškai atnaujinti procedūrą su mažesnės koncentracijos geliu, kad rezultatas išliktų kuo ilgiau.
Dantų balinimo reikėtų vengti, jeigu:
- turite stipriai pažeistą emalį, aktyvų ėduonį ar jautrius dantis;
- turite plombas, vainikėlius ar laminates;
- laukiatės kūdikio ar žindote;
- esate alergiški balinamosioms medžiagoms.
Nesvarbu, ar svarstote apie dantų balinimą odontologo kabinete, ar norite tai atlikti namuose su kapomis, svarbu pasirinkti tinkamiausią metodą pagal Jūsų būklę. Atvykus konsultacijai, gydytojas atsakys į visus klausimus bei padės rasti geriausią sprendimą, kad galėtumėte džiaugtis sveika ir spindinčia šypsena ilgus metus!