Dantų atkūrimas implantais: kaip pasiruošti?

Netekus dalies arba visų dantų, viena iš geriausių ir odontologų rekomenduojamų alternatyvų – dantų implantacija. Toks atkūrimo būdas yra efektyvus ir naudingas tuo, kad vizualiai nauji dantys visiškai nesiskiria nuo natūralių. Tai užtikrina pilnavertę gyvenimo kokybę ir vėl sugrįžusį pasitikėjimą savimi. Visgi norint užtikrinti procedūros sklandumą, jai reikia tinkamai pasiruošti ir laikytis tam tikrų taisyklių, apie ką šiame straipsnyje ir pakalbėsime.

Burnos higienos procedūra yra svarbi ne tik rūpinantis savimi profilaktiškai, bet ir ruošiantis dantų implantacijai. Pasirūpinkite, kad prieš atliekant operaciją apsilankytumėte pas burnos higienistą, kuris pašalintų susikaupusias kietąsias ir minkštąsias apnašas bei bakterijas. Taip pat svarbu, kad Jūsų burnos ertmėje nebūtų jokių probleminių vietų. Tai užtikrins, kad dantų implantacijos metu nepatirsite rimtų infekcijų ir komplikacijų.
 
Nors yra manoma, kad prieš dantų implantacijos procedūrą negalima nieko valgyti, specialistai pataria atvirkščiai – būkite sotūs. Procedūra atliekama taikant vietinę anesteziją, todėl kelias valandas po implantų įsriegimo negalima nieko valgyti. Po operacijos pabudus kurį laiką vis dar tęsiasi nejautra, apatinė veido dalis ir liežuvis būna patinę, o dantenos šiek tiek pažeistos.
 
Esama tokių atvejų, kai dantų implantaciją besiruošiantis atlikti gydytojas prieš operaciją pacientams rekomenduoja išgerti nuskausminamuosius vaistus arba antibiotikus. Tačiau svarbu būti atsargiems ir bent 7–10 dienų prieš operaciją nevartoti kraujo krėšėjimą keičiančių vaistų, nes tai gali sukelti rimtų komplikacijų. Be to, patariama nevartoti alkoholio.
 
Dantų implantacijos procedūra neapsieina be odos dezinfekavimo, todėl reikėtų laikytis atitinkamų reikalavimų. Specialistai pataria moterims vengti makiažo priemonių, o vyrams nusiskusti barzdą. Tokiu būdu kur kas paprasčiau pasirūpinti oda – tai užtikrina sklandesnę operacijos eigą.
 
Ne mažiau svarbu žinoti, ką daryti ne tik prieš dantų implantaciją, bet ir jai praėjus. Po operacijos šaldykite žandą tam, kad kuo greičiau praeitų patinimas ir skausmas. Taip pat maždaug savaitę neplanuokite jokių didelių įvykių – kelionių, susitikimų, fizinio aktyvumo reikalaujančių veiklų, venkite pirties ir didelės saulės kaitros. Vartokite gydytojo paskirtus vaistus, o pradėjus jausti karščiavimą ar didelį skausmą, kreipkitės į dantų implantaciją atlikusį specialistą.
 
Kviečiame dantis implantuotis odontologijos klinikoje „Forum Dentis“. Čia dirbantys gydytojai visada pasiruošę Jums padėti – užsiregistruokite konsultacijai ir kartu aptarsime operacijos eigą bei kaip tinkamai pasiruošti šiai procedūrai. Mes pasirūpinsime, kad ir vėl galėtumėte plačiai šypsotis!

Registracija internetu