5 rekomenduojami produktai sveikiems dantims

Apie maisto įtaką mūsų sveikatai prirašyta tūkstančiai knygų. Tačiau, ar pagalvojote, kad maistas gali daryti ne tik neigiamą, bet ir teigiamą įtaką mūsų dantims? Pasirodo, tinkamas maistas gali puoselėti dantis, užkirsti kelią dantų ėduoniui ir blogam burnos kvapui. Koks gi jis?

Pieno produktai

Pieno produktai yra vienas pagrindinių kalcio, būtino sveikiems dantims ir kaulams, šaltinių. Pienas ir sūris taip pat savyje turi ir fosfatų – sudedamosios kaulų ir dantų medžiagos, kuri dar ir neutralizuoja rūgštis burnos ertmėje. Šios rūgštys yra pagrindinė ėduonies atsiradimo priežastis. Pienas taip pat gausus vitamino D. Tiek šis vitaminas, tiek kalcis ir fosfatai suteikia dantims tvirtumo. Kalcio yra ne tik karvės, bet ir sojų bei migdolų piene, tad veganai, vegetarai ir laktozės netoleruojantys asmenys iš augalinio pieno taip pat gaus naudos. Tuo tarpu sūryje yra kazeino, kuris stiprina dantų paviršių. Kalciu bei baltymais gausus ir jogurtas. Dėl jame esančių gerųjų bakterijų, jogurtas naudingas ne tik mūsų dantims, bet ir žarnynui. Žinoma, visos šios pagyros yra skirtos natūraliam jogurtui be priedų ir saldiklių. Saldintas jogurtas dantims padarys daugiau žalos nei naudos.
 

Sultingi vaisiai

Obuolių ir apelsinų išskiriamos sultys natūraliai valo dantų paviršių. Valgant šiuos vaisius, burnos gleivinė išskiria daugiau seilių, kurios taip pat neutralizuoja rūgščių susidarymą. Obuoliai turi daug naudingų medžiagų, tokių kaip vitaminai C ir K, kalis, manganas ir varis, užkertančių kelią emalio įtrūkimams. O apelsinai yra vitaminų C ir D bei kalcio šaltinis.
 

Riešutai ir sėklos

Kiekvienas sveikata besidomintis žmogus puikiai žino, kokie naudingi mūsų organizmui yra riešutai ir sėklos. Pavyzdžiui, žemės riešutuose gausu kalcio ir vitamino D, graikiniuose riešutuose – ląstelienos, folio rūgšties, magnio, geležies, vitaminų E ir B6, o anakardžiai paskatina seilių išsiskyrimą.
 

Arbata

Žalioji ir juodoji arbatos yra naudingos dėl juose esančių junginių, vadinamų polifenoliais. Jie padeda kovoti su ėduonį sukeliančioms bakterijomis, o taip pat turi antioksidacinių savybių ir saugo nuo laisvųjų radikalų.
 

Vanduo

Vanduo mūsų dantims sveikas todėl, kad jis yra pagrindinis seilių komponentas. Vanduo iš tarpdančių išplauna maisto likučius ir tokiu būdu apsaugo dantis nuo ėduonies bei stiprina dantų emalį.
 
Visgi, odontologijos klinikos „Forum Dentis“ specialistai pabrėžia, kad norint turėti sveikus dantis, vien tik jiems naudingų maisto produktų nepakaks. Svajojantiems džiaugtis švytinčia šypsena reikėtų nepamiršti pasirūpinti tinkama dantų priežiūra bei reguliariai lankytis odontologijos klinikoje profesonaliai burnos higienai ir profilaktinei patikrai.

Registracija internetu