5 priežastys, kodėl verta tiesinti dantis

Tiesūs dantys neatsiejami nuo šypsenos ir veido grožio. Nors taisyklingais dantimis ir simetriška šypsena gamta apdovanojo ne visus, dantų tiesinimo metodų šiandien – daugybė. Tačiau ar ortodontinis gydymas tikrai aktualus vien dėl estetikos?

1. Mažesnė rizika sirgti dantų ir burnos ertmės ligomis

  • Kreivi, susigrūdę dantys ir standartinis dantų šepetėlis bei tarpdančių siūlas suderinami ne visada! Esant netaisyklingai dantų padėčiai, tampa labai sunku kokybiškai nuvalyti dantų paviršius ir tarpdančius. Šiose zonose kaupiasi apnašos, sukeliančios dantų akmenis, didinančios ėduonies ir periodonto ligų riziką. Turint tiesius dantis, šios grėsmės gerokai sumažėja, o dantų valymas būna paprastesnis ir efektyvesnis.

2. Didesnis pasitikėjimas savimi

  • Po ortodontinio gydymo pacientai pripažįsta: tiesūs dantys prideda pasitikėjimo savimi, kurio iki tol taip trūko… Jeigu dėl netaisyklingo sąkandžio ar dantų padėties vengiate šypsotis, kalbėti ir nesijaučiate laisvai, pats metas pagalvoti apie efektyvų ortodontinį gydymą.

3. Kokybiškas kramtymas

  • Kai dantų padėtis arba sąkandis yra netaisyklingi, sunku kramtyti kietesnius produktus. Tai sukuria dvejopą efektą: kramtymo metu labiau apkraunami raumenys bei žandikaulio sąnariai, o prasčiau sukramtytas maistas yra sunkiai virškinamas. Tokia būsena potencialiai kelia virškinamojo trakto problemų, gali padidėti rūgštingumas, atsirasti skrandžio opos… Tai reiškia, kad laiku suteiktas ortodontinis gydymas apsaugo ne tik dantų būklę, bet ir kitas organizmo sistemas.

4. Gyvenimas be žandikaulio sąnario ir raumenų skausmo

  • Galbūt skundžiatės keistais žandikaulio ir galvos skausmais, griežiate dantimis? Dėl to kaltas gali būti netaisyklingas sąkandis bei kreivi dantys. Ortodontiniai sutrikimai dažnai paveikia žandikaulio būklę: didina raumenų įtampą, neleidžia atsipalaiduoti net miego metu. Dėl šios priežasties kamuoja žandikaulio, galvos ir kūno skausmai, dantys kontaktuoja tarpusavyje ir dėvisi. Dantų tiesinimas efektyviai išsprendžia šias nemalonias problemas.

5. Ilgesnė gyvenimo trukmė

  • Netaisyklinga dantų padėtis apsunkina burnos ertmės priežiūrą, todėl tokie pacientai linkę į periodonto ligas: gingivitą, periodontitą. Tyrimų duomenimis, pacientai, sergantys periodontitu, turi net 24-35 proc. didesnę riziką susirgti gyvybei pavojingomis širdies ir kraujagyslių ligomis! Šią riziką kelia dantenose ir kituose burnos audiniuose vykstantys uždegiminiai procesai ir bakterijos, paplintančios po visą organizmą. Taigi, ištiesinti dantys padeda išvengti nelaimių virtinės, ženkliai sumažina šių pavojingų susirgimų riziką.

Tiesūs dantys ne tik estetinė siekiamybė, bet ir puikus būdas puikiai jaustis ir gyventi sveikiau! Šiandien ortodontinis gydymas kaip niekad paprastas: nepatogius, iš tolo pastebimus metalinius breketus pacientai iškeičia į nematomas dantų tiesinimo kapas. Tai – dar greitesnis ir patogesnis būdas džiaugtis nepriekaištingai tiesiais dantimis!
 
Apie dantų tiesinimo galimybes plačiau sužinosite apsilankę „Forum dentis“ klinikoje. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu