5 dalykai, kuriuos pastebėsite nešiodami nematomas dantų tiesinimo kapas

Nematomos dantų tiesinimo kapos – puiki išeitis norintiems tiesesnių dantų ir kerinčios šypsenos. Šis dantų tiesinimo būdas yra alternatyva tiems, kurie dėl įvairiausių priežasčių nenori ar negali nešioti breketų. Dantų tiesinimo kapos, priešingi nei breketai, iš tiesų yra nematomos, nes pagamintos iš medicininės paskirties skaidraus polimero.

„Forum dentis“ gydytojas odontologas išvardina 5 pagrindinius dalykus, kurių galite tikėtis nusprendę naudotis dantų tiesinimo kapomis.

1. Trumpalaikis dantų skausmas kaskart pakeitus kapas

Pirmą kartą užsidėjus kapas, tiesinami dantys gali būti skausmingi – tai sukelia tam tikrą diskomfortą. Po kelių dienų dantys prisitaiko prie naujų kapų ir nemalonūs pojūčiai pranyksta.
 
Nematomos dantų tiesinimo kapos dažniausiai keičiamos kas dvi savaites. Skausmas bus jaučiamas kiekvieną kartą užsidėjus naujas kapas tol, kol dantys prie jų pripras.

2. Gyvenimas su kapomis – bent 20 valandų per parą

Idealiu atveju, dantų tiesinimo kapas reikia dėvėti kasdien po 20-22 valandas. Rezultatai tiesiogiai priklauso nuo to, kiek laiko per parą jas nešiojate. Kuo ilgiau būsite su kapomis, tuo greičiau pamatysite rezultatą, todėl patartina jų neišsiimti be svarbios priežasties.
 
Valgant arba geriant (jeigu tai ne vanduo), dantų tiesinimo kapas reikia išsiimti, nes maisto kramtymas ir skysčiai gali jas pažeisti. Nepamirškite jų išskalauti kiekvieną kartą jas išsiėmę. Tais atvejais, kai dantų tiesinimo kapas išsiimate, patariame jas laikyti specialioje dėžutėje.

3. Dantų tiesinimo kapų priežiūra reikalauja ypatingo kruopštumo

Jau minėta, kad kapas reikia praskalauti kaskart, kai jas išsiimate, tačiau tai tik dalis jų priežiūros rutinos. Kiekvieną vakarą prieš miegą, jas reikia kruopščiai išvalyti su dantų šepetėliu ir bekvapiu muilu. Tinkama dantų tiesinimo kapų priežiūra neleidžia kauptis apnašoms ir bakterijoms.
 
Nepamirškite skirti daugiau laiko burnos priežiūrai – ne tik dažniau valyti dantis, bet ir naudoti dantų siūlą tarpdančiams išvalyti. Tai darykite kaskart prieš įsidėdami dantų tiesinimo kapas. Priešingu atveju, dėl prastos priežiūros gali atsirasti skylių dantyse ir išsivystyti burnos ertmės ligos.

3. Dantų tiesinimo kapų priežiūra reikalauja ypatingo kruopštumo

4. Dažnesni vizitai pas gydytoją odontologą

Pasiruoškite, kad apsilankymai odontologijos klinikoje taps rutina, tačiau tai atpirks gražėjanti šypsena. Kas 4-6 savaites specialistas turi apžiūrėti pokyčius ir įsitikinti, kad viskas vyksta taip, kaip numatyta. Be to, kiekvieno vizito metu iškart gausite keletą kapų ir instrukcijas, kaip jas dėvėti.

5. Kasdienybėje atsiras naujų ritualų

Pacientai, nešiojantys kapas, greitai atranda būdų, kaip jas „prisijaukinti“ kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, geriant kavą, arbatą ar sultis, pradedama naudotis šiaudeliu, kad nereikėtų išsiimti kapų. Nors gydytojai odontologai tam nepritaria – tai padeda išvengti eilinio dantų valymo.
 
Dar vienas plačiai paplitęs triukas – dantų tiesinimo kapų mirkymas burnos skalavimo skystyje. Tai suteikia gaivos ir švaros pojūtį kiekvieną kartą jas įsidėjus.
 
Jei jau seniai svajojate apie tiesius dantis, bet jus atbaidė mintis apie breketus – dantų tiesinimo kapos yra optimalus problemos sprendimas. Jos yra nematomos, tačiau suteikia labai akivaizdžius ir greitai pastebimus rezultatus.
 
„Forum dentis“ odontologijos klinikoje gydytojas odontologas Šarūnas Čepas parinks jums tinkamiausią dantų tiesinimo metodą ir skaitmeniniu būdu sudarys individualų gydymo planą. Savo naująją šypseną pamatysite anksčiau nei savo pirmąją kapą. Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai jau šiandien.

Registracija internetu