Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Periodontas – tai dantį supantys audiniai. Šių audinių sveikata svarbi gerai dantų būklei palaikyti, todėl į bet kokius periodonto ligų simptomus negalima numoti ranka. Tokie simptomai, kaip paraudusios, kraujuojančios dantenos, maudimas, nemalonus kvapas iš burnos, signalizuoja apie periodonto ligų pradžią.

Nemokama konsultacija

3 Dažniausios periodonto ligos

Image

1. Gingivitas

lėtinis dantenų uždegimas, pasireiškiantis dantenų kraujavimu, paraudimu, nemaloniu burnos kvapu. Ši būklė lengvai išgydoma, laiku ėmusis tinkamų priemonių.

Image

2. Periodontitas

tai pavojinga infekcija, kuri kenkia jau ne tik dantenoms, bet ir kietiesiems periodonto audiniams. Negydant periodontito, ardomas žandikaulio kaulas, o pats dantis gali būti pažeistas negrįžtamai.

Image

3. Dantenų recesija

tai būklė, kai dėl dantenų atsitraukimo apsinuogina danties kaklelis, atsidengia dantų šaknų paviršius. Dantis atrodo pailgėjęs, netenka estetikos. Dažnai padidėja tokio danties jautrumas.

Kas sukelia periodonto ligas?

Pagrindinės šios grupės ligų priežastys – prasti dantų ir burnos priežiūros įgūdžiai, retai atliekama profesionali burnos higiena. O štai dantenų recesiją gali sukelti dirginimas, pavyzdžiui, netinkamai pasirinktas dantų šepetėlis arba netaisyklingas dantų valymas.

Periodonto ligų gydymo eiga

Šios ligos gali tapti rimtu iššūkiu tiek gydytojui, tiek pacientui. Būtent todėl raginame į specialistus kreiptis vos pastebėjus nerimą keliančius simptomus.

Nechirurginis gydymas

Apžiūros metu gydytojas įvertina periodonto audinių būklę ir ligos stadiją. Sudaromas gydymo planas.

  • Kai liga diagnozuojama ankstyvoje stadijoje, užtenka profesionalios burnos higienos. Pašalinamos apnašos, kurių nenuvalo dantų šepetėlis.
  • Gydant dantenų recesiją, norint sumažinti dantų jautrumą ir grąžinti estetinį vaizdą, taikomas estetinis plombavimas.

Chirurginis gydymas

Po periodonto ligų gydymo, svarbu laikytis būtinų profilaktinių priemonių: reguliariai lankytis pas burnos higienistą, naudoti gydomąsias burnos priežiūros priemones.

  • Kai liga diagnozuojama jau pažengusi, reikia chirurgo intervencijos. Operacijos metu pakeliamos dantenos ir išvalomos susikaupusios apnašos.
  • Gydant dantenų recesiją, dantenos perstumiamos į reikiamą vietą. Gali būti dedamas dantenų pakaitalas.

Naudojamos technologijos

Gydymo metu „Forum dentis“ klinikoje taikomos inovatyviausios priemonės. Patikima technika ir atidi profesionalų priežiūra užtikrins, kad ilgam atsikratytumėte periodonto susirgimų.

Ko tikėtis po gydymo?

Po sėkmingo periodonto ligų gydymo, džiaugsitės sveikomis dantenomis ir gaiviu burnos kvapu.

3 dažniausi mitai apie periodonto ligas ir jų gydymą

1. Nuolatinis kraujavimas valantis dantis – nieko tokio.

Dažnas kraujavimas – vienas pirmųjų gingivito simptomų. Kreipkitės į gydytojus ir jie padės ligą įveikti greitai ir ilgam.

2. Periodonto ligų gydymas yra labai skausmingas.

Gydymo metu taikomas nuskausminimas, todėl nieko nejausite, net jei bus atliekama chirurginė operacija.

3. Ligos gali praeiti ir be gydymo.

Negydomos periodonto ligos komplikuojasi: jaučiamas nuolatinis skausmas, diskomfortas, tirpsta žandikaulio kaulas, išauga danties netekimo rizika. Uždelsus, gydymo procesas bus gerokai brangesnis ir sudėtingesnis.

Galimybė plačiai šypsotis – nuo šiol lengvai pasiekiama
Galimybė plačiai šypsotis – nuo šiol lengvai pasiekiama

Registruokitės konsultacijai jau dabar ir žingsnį sveikos šypsenos link ženkime drauge.

Registruotis