Dantų griežimo ir dilimo profilaktika (Bruksizmo gydymas)

Patiriamas stresas, kūne susikaupusi įtampa niekur nedingsta ir ramybės valandomis. Nemažą dalį pacientų nakties metu kamuoja griežimas dantimis, arba bruksizmas.

Kas sukelia bruksizmą?

Bruksizmas apibrėžiamas kaip ypač stiprus sukandimas arba dantų trynimasis vienas į kitą. Šis procesą dažniausiai sukelia stresas, taip pat – ortodontinės problemos, netaisyklingas sąkandis.  

Kas laukia nesprendžiant bruksizmo problemos?

Laiku nepastebėtas ar negydomas bruksizmas dantis paveikia negrįžtamai: šie trupa, skyla ir dėvisi taip stipriai, kad galiausiai dantis gali tekti šalinti. 

Bruksizmo gydymo eiga

Sprendžiant dantų griežimo problemą, svarbiausia išsiaiškinti, dėl ko ji kyla. Tik tada pavyks išvengti problemų atsinaujinimo.

1 žingsnis 2 žingsnis 3 žingsnis
Konsultacija Ortodontinis gydymas Chirurginis gydymas Sukandiminės kapos Dantų rekonstrukcija
Vizito metu gydytojas įvertina dantų būklę, nustato bruksizmo priežastis ir sudaro gydymo planą. Griežimą dantimis sukelti gali netaisyklinga dantų padėtis. Ji taisoma. Bruksizmas būna toks intensyvus, kad sukelia žandikaulio sąnario problemų. Tokiais atvejais prireikia burnos chirurgo pagalbos. Naudojamos nakties metu: kapos neleidžia dantims kontaktuoti  tarpusavyje ir padeda išvengti jų nusidėvėjimo. Estetiškai nukentėję dantys meistriškai rekonstruojami: dažnai užtenka plombavimo arba laminačių. Gali prireikti dantų protezavimo.

Naudojamos technologijos

Bruksizmo gydymui „Forum dentis“ klinikoje naudojamos tik pažangiausios technologijos – nuo sukandiminių kapų iki nepriekaištingo chirurginio gydymo.

Ko tikėtis po gydymo?

Galutinai išsprendus dantų griežimo problemą, pacientai jaučiasi geriau tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nebelieka baimės dėl nuolatos dylančių dantų ir rizikos juo prarasti.

3 dažniausi mitai apie bruksizmą


    1. Griežimas dantimis yra pastebimas ir jaučiamas.

Daugelis pacientų, išgirdę apie bruksizmą nustemba: jie mano, kad šį procesą tikrai pajaustų. Tačiau tai klastinga būklė, nes daugeliu atvejų bruksizmas vyksta miego metu, pacientui nieko nejaučiant ir negirdint.

    2. Dantų atkūrimas apsaugo nuo bruksizmo.

Nors šiuolaikinė odontologija leidžia nepriekaištingai atkurti dantų griežimo pažeistus dantis, bruksizmas neišnyks, jeigu nebus panaikintos jo priežastys.

    3. Sukandiminės kapos trukdo miegoti.

Kiekvienam pacientui kapos pritaikomos individualiai, pagal dantų anatomiją. Tokios kapos nesukelia diskomforto ir idealiai priglunda. Jos padeda atsipalaiduoti žandikaulio sąnariui, veido raumenims. Taip ne tik išvengiama dantų nusidėvėjimo, bet ir išnyksta galvos skausmas, užtikrinamas kokybiškas poilsis.

Rekomenduojami gydytojai

Kitos paslaugos

Registracija NEMOKAMAI konsultacijai

Registracija internetu