Dantų balinimas namuose. Kodėl tai pavojinga?

Balti, švytintys dantys – gana reta gamtos dovana. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia džiaugtis baltais dantimis, net jei ir nesate gamtos apdovanoti. Deja, odontologai pastebi, kad siekdami sutaupyti, žmonės dėl dantų balinimo nesikreipia į šios srities profesionalus, o eksperimentuoja patys, nors tai gali lemti išties nemalonias pasekmes.

Citrina

Gana dažnai internete plintančiuose receptuose siūloma dantis balinti, trintant juos citrinos griežinėliu arba skalaujant citrinos sultimis. Deja, toks dantų balinimas gana greitai padarys jūsų dantis jautrius karštam ir šaltam maistui. Taip pat toks balinimo būdas gali pažeisti dantenas.
 

Soda

Kita liaudiška dantų balinimo priemonė yra soda. Rekomenduojama į ją mirkyti vandeniu suvilgytą šepetėlį ir jo pagalba trinti soda dantų paviršių. Tačiau, odontologų teigimu, toks dantų balinimas ne tik padidina dantų jautrumą, tačiau ir braižo jų emalį. Na, o pažeidus dantų emalį, galima sulaukti net ir atvirkštinio rezultato – per pažeistas vietas į danties audinius pateks pigmentinės medžiagos, kurios dar labiau patamsins danties paviršiaus spalvą.
 

Aktyvinta anglis

Aktyvinta anglis taip pat žinoma kaip liaudies priemonė dantims pašviesinti. Taip yra todėl, kad anglies tabletėse yra hidroksido, kuris atstoja balinamąją priemonę. Sutrintos anglies tabletės milteliais naudojamasi taip pat, kaip ir sodos milteliais. Deja, naudojant šį būdą, galima sulaukti tokių pat nemalonių pasekmių.
 

Profesionalios priemonės

Nors balinamoji dantų pasta ar kitos legaliai parduodamos balinamosios priemonės dažniausiai yra saugios naudoti, tačiau jomis piktnaudžiaujantieji gali sulaukti nepageidaujamų rezultatų. Kartais žmonės neperskaito instrukcijų, nepasidomi, kas kiek laiko galima atlikti balinamąją procedūrą, kiek laiko ji gali trukti ar kaip elgtis po jos, o tai nulemia dantų pažeidimus. Dalis žmonių iš viso nekreipia dėmesio, kas rašoma instrukcijose – norėdami intensyvaus dantų baltumo, jie savo nuožiūra naudoja visas įmanomas priemones. Tokiu atveju laukia toks pats nedžiuginantis rezultatas – pažeistas emalis ir dantų jautrumas.
 
Gydytojai odontologai vieningai sutaria, kad dantis balinti saugu tik pasikonsultavus su specialistu. Jis įvertins Jūsų dantų būklę, suteiks informaciją ir reikalingas priemones saugiam dantų balinimui namuose arba pakvies užsiregistruoti dantų balinimo procedūrai odontologijos klinikoje.

Registracija internetu